У Полтаві інфаркт міокарду лікують по-новому

Менше смертей та інвалідності – у Полтаві інфаркт міокарду лікують по-новому. Офіційно із січня цього року при обласній лікарні працює відділення інтервенційної радіології, де за одну процедуру усувають проблему закупорених судин. Олена Ляшенко – далі. 

Пацієнту, який просто зараз на операційному столі, всього 45. Він під місцевим наркозом, під час операції із ним говорять лікарі. До кардіолога він звернувся із тим, що в народі називають «грудною жабою» – пекучий біль у грудях та задишка при найменших навантаженнях. На екрані видно, що відбувається під час операції всередині.

/Через провідник заводиться катетер прямо до серця, ведеться пошук судин, які живлять серце/

Зав.відділенням легко катетеризує ліву коронарну артерію і вводить контраст, який дозволить побачити проблемні місця в судинах.

/Інтершум
Отже, проходимість у лівій коронарній артерії задовільна/

Проблему знайшли в іншому місці – стеноз передньої міжшлуновочкової артерії. Уже після процедури нам пояснюють, що це таке.

/Руслан Сакевич, зав.відділенням інтервенційної радіології ПОКЛ
Тобто, прохідність крові по цій судині затруднена, врешті-решт, оце таке звуження проводить до бляшки, під час інфаркту міокарду лопається тромб, тут закривається повністю/

Коронарографія – процедура, свідками якої нам дозволили бути. Вона дозволяє знайти проблемні місця у судинах, які згодом стають причиною смерті чи інвалідності. Пацієнту, який на столі, незабаром будуть робити стентування.

/Тобто, вставляти стент в оцю ділянку, відновимо кровотік, по-перше, покращиться клініка, і буде профілактика інфаркту/

Катерина Василівна щойно із коронарографії, працівницю операційного блоку цієї ж лікарні непокоїла аритмія. Вона запевняє: операція не страшна.

/Під місцевим знеболенням, ніякого болю не було, загальний стан теж задовільний/

Після операції у жінки залишиться лише слід на руці – місце, куди вводився катетер.
Процедури виконують у відділенні інтервенційної радіології обласної лікарні, офіційно воно відкрилося у січні цього року. За фактом операції робили і раніше, тільки пацієнти були «розкидані» по всьому закладу. Таких відділень кілька на всю Україну, сучасним методом оперують судини не лише серця, а й головного мозку, нирок, печінки та кінцівок. Про таке обладнання більшість українських лікарів тільки мріє.

/Система слідкуваня за пацієнтом дозволяє нам постійно моніторувати показники частоти серцевих скорочень, тиску, сатурації/

Кожне ліжкомісце обладнане сучасною системою нагляду, у палатах – відеокамери, інформація з яких виводиться на сестринський та лікарський пости. 24 години на добу пацієнт під наглядом, запевняють тутешні працівники. На сьогодні при невідкладних випадках сюди везуть пацієнтів з усієї області. Методом механічного втручання в пошкоджені судини лікують інфаркт міокарду. Лікарі кажуть: у таких випадках – відлік на години. Що раніше після серцевого нападу пацієнта прооперують, то менший ризик смерті та інвалідності.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію