Легені полтавців на туберкульоз 35 років перевіряють флюорографи

Легені полтавців на туберкульоз 35 років перевіряють флюорографи. Саме стільки років тому в області з'явився перший апарат, що сканував людей та видавав результати на плівці. Близько 10 років тому в Україні визнали: ця соціальна хвороба набула масштабів епідемії. З тих пір змінилися різні методи у лікуванні туберкульозу. Втім, кожного року, особливо у Всесвітній день боротьби з цим недугом, різні фахівці нагадують про її небезпеку та важливість вчасного виявлення. Що робили у Полтаві нинішнього 24 березня – ми покажемо далі.

Полтавцям ставлять нескладні запитання. Вони серйозно задумуються, дехто розвеселяється та мріє.

/В КАДРІ: - Чи є у вас зменшення ваги тіла з незрозумілих причин?
- Ні, хоча хотілося б дуже/

Насправді ж у фургоні авто, що припарковане біля театру Гоголя, проводять скринінгове анкетування. А привід поважний – туберкульоз та Всесвітній день боротьби із ним. Процедура – простіша за саму назву. Це звичайне опитування на виявлення стверджувальних відповідей, що вважається найефективнішим методом у світі.

/Крістіна Криженко, керівник відділу інформації та комунікації БО «Світло надії»
Опитувальник складається із 8 простих питань. І якщо 3 і більше відповідей «так» – це не означає, що людина інфікована туберкульозом. Але їй радять негайно пройти обстеження. Адже немає ніяких підстав нехтувати власним здоров'ям/

11 років тому в Полтавській області з'явився такий перший цифровий флюорограф. Зараз «на колесах» працює 4 апарати. 24 березня один із них – на традиційній акції на Театральній площі у Полтаві. Просто в авто можна перевірити здоров'я своїх легень. Під дощем, снігом і вітром, але полтавці чекають своєї черги.

/Дмитро, прийшов обстежитись
По радіо сьогодні почув об'яву. Пора вже, я давно перевірявся. Рік тому/

Ось ці дві жіночки буквально «вирвалися» з роботи.

/Ірина, прийшла обстежитись
Працюємо без перерв і потрапити до лікарні немає ніякої можливості. Тому раді, що маємо таку можливість. Дізналися як? Колеги сказали, вони випадково щойно прийшли. Найголовніше – вчасно його діагностувати. А так проблем немає. Ніхто від нього не застрахований, ні бідний, ні багатий/

Цьогоріч гасло місячника боротьби з туберкульозом, що триває увесь березень, – «Об'єднуймось!». З недугом закликають боротись різні служби спільно. А полтавцям нагадують: врятувати життя можуть прості дії.

/Володимир Печериця, головний лікар Полт.обл. протитуберкульозного диспансеру
Обстеження пересувним флюорографом безкоштовне, так як і дослідження у лікувальних закладах та тубдиспансері для діагностики і профілактики туберкульозу. Населення неорганізоване, групи ризику, заради яких він і працює, – обстеження проводиться безкоштовно. Тим паче, ми видаємо заключення, не видаємо плівки. Тут цифрова обробка/

Їздять пересувні флюорографи областю цілорічно за складеним графіком. Всього цьогоріч планують за їх допомогою обстежити 75-80 тисяч полтавців. За перші півтори години акції перевірили з чотири десятки осіб.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію