У Полтавській області розвивають інклюзивну освіту

У Полтавській області розвивають інклюзивну освіту. На сьогоднішній день таких шкіл, де у звичайних класах навчаються діти з особливими потребами, 80. Аби обговорити проблеми та шляхи впровадження інклюзивної освіти в нашому регіоні, в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти зібралися вчителі, медичні працівники, батьки, представники громадських організацій.

Вперше в інституті післядипломної педагогічної освіти баркемп – неформальна конференція. Її учасники у вільній формі обговорюють питання консолідації дій органів влади, батьків, громадськості у напрямі гуманістичного ставлення до дітей з особливими потребами та шляхи впровадження інклюзивної освіти.

/Віталій Зелюк, ректор ПОІППО імені М.Остроградського
Ми хочемо цей відкритий формат спробувати саме, враховуючи те, що наша глибока світоглядна позиція полягає в тому, щоб діти з особливими потребами мають мати рівний і вільний доступ до якісної освіти, до всіх сфер життя у цьому суспільстві/

Інклюзивна освіта для Полтавщини – поняття не нове. На загальноукраїнському тлі за кількістю охоплених дітей наша область посідає четверте місце.

/Ірина Калініченко, доцент кафедри педагогічної майстерності ПОІППО ім. М.Остроградського
Ми переконані, що саме інклюзивна освіта забезпечує толерантність, доступність, соціалізацію кожної дитини, незалежно від її особливостей фізичного чи розумового розвитку. У нас в Полтавській області в цьому навчальному році функціонує 80 інклюзивних шкіл, де нараховується 150 класів з інклюзивною формою навчання/

Звісно, відзначають педагоги, впровадження інклюзивної освіти не можливе без внесення змін у стандарти викладання уроків. Адже вона передбачає адаптацію навчального матеріалу до кожної дитини. Плюс постійний психологічний супровід такого учня та робота з асистентом вчителя. Психологи зауважують: у своїй діяльності вони використовують різні системи методик. Утім, найголовніше у цьому – виявлення захворювання у дитини на ранньому етапі.

/Катерина Мироненко, практичний психолог Центру розвитку дітей раннього віку Полтавської обласної дитячої лікарні
Найважливіше і найперше у роботі з дітками, які мають порушення розвитку, – це вчасна діагностика і супровід сім’ї та супровід дитини спеціалізований та різносторонній з самого народження дитини/

Що ж до толерантного ставлення суспільства до таких дітей, то ситуація залишається не надто позитивною. Батьки кажуть: на жаль, соціум не квапиться переходити на європейські стандарти етичного відношення до них.

/Оксана Ященко, мати
Ситуація змінюється, але дуже поступово. Якісь дуже маленькі моменти. В транспорті трішки стали відноситися, ті ж самі кондуктори з безкоштовним проїздом, а так суспільство – дуже помалу/

У рамках цього баркемпу також влаштували тренінг для батьків дітей з особливими потребами щодо ефективного спілкування між ними.

Крістіна Брігіда

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію