Цього сезону саджанці плодових дерев в середньому коштують 50 гривень за штуку

Цього сезону саджанці плодових дерев в середньому можна придбати за 50 гривень за штуку. В місті вже працюють точки, де продають все для оновлення саду. Крім дерев, полтавців цікавлять і кущі різноманітних ягідних рослин. Фахівці ж нагадують: крім покупки нових сортів, варто доглядати і за тими, що вже у вас ростуть.

Бажаючі отримати гарний врожай з плодових дерев у цьому сезоні вже мають потурбуватися про ідеальний стан рослин. Необхідно провести елементарні процедури. Для початку – обрізати зайві та хворі гілки на деревах.

/Микола Опара, професор кафедри землеробства та агрохімії ПДАА
Сьогодні вже необхідно, перш за все, обрізування плодових дерев, бо це такий захід, який сприяє подальшому підвищенню плодових і ягідних культур/

Варто оновити свій сад, придбавши нові саджанці. Це можна зробити на спеціальних ринках, які вже працюють по місту. Оля за дорученням мами та бабусі купила те, чого не вистачає.

/Ольга Кретова
Саджати будемо в селі. Тут і грушка, і вишня, і все-все-все. Смородина і крижовник. Багато чого купила/

Плодові дерева, розповідають продавці, коштують в середньому по 50 гривень. Найбільше беруть яблуні, груші, черешні, персики та абрикоси. Найдорожче дерево – перський шаровидний бузок. Ціна – 100 гривень. Користуються попитом на ринках і кущі. Ожину можна придбати за 50 гривень. А за невисоку смородину просять 10 гривень, за великий кущ – 30. Андрій вже котрий рік поспіль продає такі кущі. Розповідає, як треба їх саджати. Для початку смородину треба заглибити, аби не пересихав корінь.

/Андрій Прилепко, продавець
Гілочки ми потім зрізаємо. Навіщо ми це робимо? Ми прибираємо точку росту. Щоб не тяглося догори, а щоб у смородини кущик розростався, бо це рослина приземиста. Вона не має лізти доверху/

Зараз саме час дістати з погребів та підвалів жоржини та хризантеми, розповідають фахівці Аграрної академії. Плюс окрему увагу слід звернути на кущі троянд. Обрізати ті пагони, які обмерзли.

/Тамара Білова, доцент кафедри рослинництва ПДАА
Що стосується троянд, то я б радила, коли вони почнуть вегетувати, обробити їх «Трихополом». Це зовсім нешкідливий препарат, який використовується людиною, і тоді вони не будуть хворіти. Тобто вбиваються хвороби, які проявляються на трояндах/

Дотримавшись цих простих порад, впевнені експерти, ви отримаєте здорові та плодючі дерева і кущі.

Юлія Іващенко

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію