Полтавська обласна рада збирається на позачергову сесію

Полтавська обласна рада збирається на позачергову сесію. У середу відбудеться пленарне засідання, на якому розглянуть питання надання дозволів на видобуток нафти і газу на території регіону. Сьогодні останні вже пройшли обговорення відповідною депутатською комісією. Чи погодилися учасники засідання надати дозволи компаніям – дивіться у наступному сюжеті.

Чи не найкоротше засідання комісії обласної ради. За 40 хвилин його учасникам вдалося розглянути 5 питань. Чотири з них стосувалися однієї теми – надання дозволів на видобування природного газу, нафти, конденсату та супутніх компонентів. Стосово цих звернень у депутатів відповідь знайшлася одна – відмовити. А от останнє п'яте питання змусило учасників зібрання подискутувати. У ньому вже мова йшла про дозвіл на геологічне вивчення ділянки водозабору на території Карлівського району.

/Євгеній Холод, перший заступник голови Полтавської обласної ради
Ми повинні тут, я вважаю, йти таким шляхом, як ми йшли минулого разу – ми не відмовляли, ми просто знімали на доопрацювання. Таким чином запускався механізм «мовчазної згоди»/

Після нетривалих суперечок із представниками громадськості проголосували за зняття цього питання на доопрацювання. А от відмови надання дозволів на видобуток вуглеводнів компанії отримуватимуть до того часу, доки Уряд не впровадить дієвий механізм співпраці органів місцевого самоврядування та видобувних підприємств в частині фінансування останніми розвитку соціальної інфраструктури територій, на яких вони працюють. На сьогодні такий механізм відсутній.

/Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА
Повинен бути чітко відпрацьований механізм, як нам далі працювати: чи заключати соціальоно-економічні угоди, чи ті підприємства, які не хочуть цього робити, – надавати їм відмову, але ми повинні розуміти, що ми втрачаємо час і втрачаємо кошти/

Питання надання дозволів також стануть предметом розгляду депутатів п’ятої позачергової сесії обласної ради сьомого скликання у середу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію