Учені спостерігають сплеск народжуваності «сонячних» діток

Учені спостерігають сплеск народжуваності так званих «сонячних» діток. Вони кажуть: збільшення кількості новонароджених із синдромом Дауна буває кожні 10 років. Причини закономірності досі не виявили. Так само не можуть пояснити причини генетичної особливості, яку навіть перестали називати хворобою. Як у Полтаві відзначили Міжнародний день людей із синдромом Дауна – далі в сюжеті. 

Аня навчається у 5 класі, любить малювати, пробує співати і дуже любить виступати на сцені. Учені підрахували: кожне семисоте немовля, народжене на планеті, – «сонячне». Співвідношення однакове для усіх країн та кліматичних зон. Синдром Дауна не обирає колір шкіри, соціальний статус чи стан здоров'я батьків. Щоправда, за деякими даними, ризикують мами, які народжують після 40. У Людмили Герасименко – двоє старших діток. Особливий Богданчик змінив мамине життя на 180 градусів. Ці батьки роблять неможливе, щоб дітки почувалися, як усі.

/Людмила Герасименко, голова ГО «Самодіяльний театр «Дзвіночок» для дітей із особливими потребами
Ходить у 5 клас, займається в театрі, ставимо уже 4 п'єсу, поки назва робоча, готуємося до 4 міського фестивалю «Від серця до серця»/

У Міському центрі реабілітації для дітей-інвалідів до Міжнародного дня людей із синдромом Дауна – свято. Зібрали своїх вихованців, влаштували концерт та виставку малюнків. Шкарпетки-розпарки – символ цього дня. У Полтаві нараховують 30 сонячних діток, 23 з них тут на реабілітації. Армія спеціалістів працює над тим, щоб вони соціалізувалися. У Європі люди із синдромом Дауна навчаються, працюють та створюють родини, українські батьки зі страхом дивляться у майбутнє. Мріє про розширення і Центр реабілітації, бо на сьогодні має право допомагати лише пацієнтам до 18 років.

/Проблема стоїть в тому, що коли виповнюється 18 років, далі просто немає куди йти/

/Людмила Лисенко, директор Полтавського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів
Ми мрієм, щоб вони пішли в перший клас, і деякі з них уже ходять в школу, ми мрієм, щоб вони закінчили школу, знайшли професію, і щоб вони мали можливість відчувати себе в цьому суспільстві незагубленими/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію