Голова обласної ради провів виїзний прийом у Решетилівському районі

У Решетилівському районі освітяни занепокоєні закриттям малокомплектних шкіл, медики – відсутністю молодих фахівців, які не хочуть працювати у сільській місцевості, а пересічні мешканці мають ті ж проблеми, що і їхні співвітчизники у решті регіонів країни. Про свої негаразди люди розповіди своєму землякові, голові обласної ради Олександру Біленькому.

У Решетилівці на особистий прийом до голови обласної ради Олександра Біленького прийшли не лише мешканці районного центру, а й навколишніх сіл. Просили матеріальної допомоги на лікування та підтримки у вирішенні проблем. Освітяни – з-поміж найбільш активних.

/Тетяна Кисіль, директор Решетилівської ЗОШ
У нас у школі немає спортзалу, столової, їдальні, всі діти харчуються у коридорі, є можливість, але все упирається в кошти/

Проблем у освітян нині вистачає, у районі внаслідок так званої «оптимізації» планують закрити щонайменше 8 малокомплектних шкіл. Менш жорсткий варіант, зазначалося, – це об'єднання початкових класів і дитячих садків у навчально-виховні комплекси, що дозволить зберегти культурно-освітні центри у сільській місцевості. Катастрофічно бракує коштів на опалення навчальних закладів, немає чим розрахуватися за отримані послуги.

/Алла Горячун, представник Решетилівського відділення ПАТ «Полтавагаз»
- Є важливіші питання, ніж затримувати кошти по газу, щоб потім залишалися без газу діти у дитячих садках і школах.
- Ви задоволені прийомом?
- Так, сподіваюсь, мене почують/

З цими ж самими проблемами звернулися до голови обласної ради і під час зустрічі з місцевим активом. Решетилівський район дотаційний, зауважив Олександр Біленький, тут немає підприємств з видобутку нафти і газу, тож щоб вижити, потрібно залучати інвестиції.

/Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради
Інші райони за рахунок цього відрахування до бюджету виживають, можуть утримувати соціальну сферу, і навіть у них є бюджети розвитку. У Решетилівському районі цього немає, головне – я бачу прагнення керівництва: голови районної ради, голови РДА, селищного голови залучати інвестиції, я зі свого боку теж допомагаю, чим можу/

Вже кілька років у Решетилівці стоїть пусткою фабрика імені Клари Цеткін. На місці колись потужного підприємства – руїни. За словами Біленького, щоб відродити цей об'єкт, вже розпочали переговори із інвесторами. Ще одна проблема Решетилівки і подібних районних центрів – нестача молодих кваліфікованих спеціалістів, зокрема, у галузі медицини. Взяти до уваги хоча б ланку первинної медичної допомоги.

/Юрій Черкун, головний лікар Решетилівської ЦРЛ
Із 16-ти лікарів 6-ть – пенсіонери, є глибокі пенсіонери, тобто, за 60 років. Всім лікарям будемо раді, якщо люди хочуть працювати, то робота знайдеться/

У Решетилівці вже три роки немає пологового відділення, породіллі народжують в Полтаві. У вивільнених приміщеннях розмістили терапію, а будівлю, де вона знаходилась, планують перебудувати під житло для медиків. Нині району потрібні хірург, гінеколог, ендокринолог, сімейні лікарі. За словами головного лікаря Юрія Черкуна, вперше за багато років у них з'явилася можливість забезпечити колег дахом над головою.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію