У Міжнародний день лялькаря до Полтави з'їхалися представники цієї професії з усієї України

У Міжнародний день лялькаря до Полтави з'їхалися представники цієї професії з усієї України. А все тому, що на Всеукраїнському огляді-конкурсі театрів ляльок «Прем'єри сезону – 2015» полтавці здобули перемогу одразу у кількох номінаціях. Сьогодні кращі лялькові колективи нагороджували у Полтавському ляльковому театрі.

Для когось ляльковий театр – улюблене місце відпочинку, а для когось – справа усього життя. Як от для полтавки Валентини Щокіної, вона на сцені театру – з 18-ти років.

/Валентина Щокіна, майстер сцени Полтавського обласного лялькового театру
Лялька не міняється, вона залишається лялькою, а вже підхід артиста, режисера, художника до створення ляльки, її образу, він розвивається, йде вперед/

Щоб привабити юного глядача, у лялькових театрах застосовують сучасні технології, зокрема, відеопроектори та пісочну анімацію. Роботи у лялькарів країни вистачає, як і проблем.

/Любов Величко, директор Черкаського обласного театру ляльок
Аби нам не заважали, ми й самі справляємось зі своїми проблемами, ми виживаємо. Наше міністерство дороге хай нам не заважає, бо вони роблять закони, які йдуть в розріз з роботою театрів ляльок/

З'явилися у лялькарів і недобросовісні конкуренти – непрофесійні колективи, які, за словами театралів, часто працюють без ліцензії.

/Алла Пундик, директор Хмельницького обласного театру ляльок
Не секрет, що зараз з'явилося багато так званих театрів, а насправді це приватні підприємства, люди без освіти, які, на жаль, прищеплюють дітям негативне естетичне виховання/

За словами керівників обласних театрів, у їхніх колективах бракує молодих спеціалістів. На те є свої причини, пояснюють артисти нового покоління.

/Андрій Бєліченко, артист Миколаївського обласного театру ляльок
Звичайно, хотілося б мати більшу ЗП, якісь перспективи у плані житла, це стосується молодих акторів, які приїздять/

У Міжнародний день лялькаря до Полтави з'їхалися представники лялькових театрів з усієї України. А все тому, що колектив нашого театру переміг на Всеукраїнському огляді-конкурсі «Прем'єри сезону – 2015».

/Сергій Брижань, головний режисер Хмельницького обласного театру ляльок
Він переміг у 4-х номінаціях: краща режисура, кращий художник, краща робота для дітей середнього віку, і виборов гран-прі/

У своє професійне свято полтавські лялькарі зустрічали малечу виставою київських колег «Хоробре серце». Діти, говорять, – найвдячніші глядачі, за що їм дуже вдячні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію