В порівнянні з минулим роком на Полтавщині на 1% зменшився рівень захворюваності на туберкульоз

В порівнянні з минулим роком на Полтавщині на 1% зменшився рівень захворюваності на туберкульоз. Про це повідомили в Центрі здоров'я. Тут провели тематичний «круглий стіл», присвячений проблемам хвороби. Київських та полтавських фахівців слухали наші кореспонденти. 

«Об'єднуємося, щоб покласти край туберкульозу» – це гасло цьогорічного місячника. Він спонукає до активної мобілізації на місцях як медиків, так і кожного громадянина окремо, розповідають фахівці. Оскільки донедавна ситуація була досить критичною.

/Ольга Стельмах, заст.директора ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України»
В 2014-му році Україна ввійшла в 5-ку країн з найбільшим тягарем туберкульозу. Тоді ми мали більше 8 тисяч випадків/

Нині ж становище в Україні, в тому числі і на Полтавщині, стабілізувалося, зазначають в Департаменті охорони здоров'я. На 1% зменшилася кількість хворих в порівнянні з попередніми роками. Певних позитивних результатів вдалося досягти і завдяки зміні системи надання медичної допомоги.

/Юрій Курилко, заст.директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
До 91-го року та 2000 року була система радянська, яка займалася проблемою туберкульозу. Потім від неї відійшли, і почали приймати ту систему, яка є в європейських державах/

Лікарняні заклади мають все необхідне як для діагностики, так і для лікування туберкульозу.

/Володимир Печериця, головний лікар Полт.обл.протитуберкульозного диспансеру
Ми своєчасно виявляємо хворих, які виділяють бактерії туберкульозу. Ми можемо своєчасно протягом одного-двох днів провести дослідження відносно чутливості до протитуберкульозних препаратів і своєчасно назначити правильне лікування/

Безкоштовно перевірити свої легені можна буде 24 березня на Театральній площі. Тут працюватиме пересувний флюорограф. На місці одразу і повідомлять результати обстеження.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію