Люди до поліції приносять зброю позаминулого століття

До поліції приносять зброю, випущену ще у позаминулому столітті та часів Другої світової війни. Про такі попередні результати місячника добровільної здачі зброї розповідають в Головному управлінні національної поліції Полтавщини. Загалом по області добровільно здано більше 70 одиниць зброї та 20 спецзасобів.

З 1 березня на Полтавщині стартував місячник добровільної здачі зброї. За два тижні було здано понад 70 одиниць зброї, 3 тисячі боєприпасів, 1 міну та 2 снаряди, звітують правоохоронці. Найбільше приносять нарізну зброю армійських зразків та гладкоствольні мисливські рушниці. Та бувають і раритетні езмепляри. Ця гвинтівка 1891 року. Використовувалася у Фінській війні та війні в Кореї. Пістолет ТТ 1947 року. А цей парабеллум випущений в 41-му році. На ньому збереглася нацистська свастика.

/Віталій Тітенко, старший інспектор дозвільної системи ГУ НП у Полтавській області
Цей в принципі може здійснювати постріли. Відводиться затвор. (Показує, як працює пістолет)/

Сьогодні багато зброї потрапляє із зони АТО. Відтак у поліції закликають полтавців не зберігати такі знаряддя вдома, оскільки може статися нещастя. Плюс за незаконне зберігання можна потрапити і за грати на термін від 2-х до 5 років. Якщо ж принесете до поліції зброю добровільно – уникнете будь-якої відповідальності.

/Сергій Альошкін, заступник начальника ГУ НП у Полтавській області
Громадяни, які добровільно здадуть в цей період, це така амністія від національної поліції, в період проведення місячника добровільної здачі зброї вони, згідно із законодавством, звільняються від кримінальної відповідальності/

Крім того здану зброю, якщо вона не «засвітилася» у злочинах, можна оформити на себе. Загалом на Полтавщині офіційно зареєстровано близько 40 тисяч одиниць зброї.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію