Полтавська художниця розмальовує відстріляні гільзи

Квіти на знаряддях смерті – полтавська художниця розмальовує відстріляні гільзи. Її роботи є у кабінетах народних депутатів та міністрів, сама майстриня каже: малювати на тому, що пахне горем, – завдання важке. Чому вона це робить та звідки бере матеріал – знає Олена Ляшенко.

У її майстерні багато квітів та ведмедиків. Жіноче царство, пошкрябані гільзи тут – наче випадкові гості. На найбільшій вона малює піони. Саме так називається зброя – одна із найпотужніших арт-установок, справжній бог війни, частинка якого потрапила під її пензель.

/Юрій Анучін, командир батальйону «Полтава»
Руйнівна сила дуже велика, будинок може знести просто вщент/

Саме комбат майже рік тому знайшов полтавську художницю Юлію Сторожеву через соціальні мережі і попросив малювати квіти на відстріляних гільзах. Найбільше вона написала соняхів.

/Юлія Сторожева, художниця
Тема соняхів – така вона і сумна, і символічна, тому що в Іловайську хлопці гинули в соняшниковому полі/

/Юрій Анучін, командир батальйону «Полтава»
Другий рік мені сняться хлопці, сниться це поле соняхів, тому попросив Юлю, щоб більше було соняхів/

Улітку 2014 він був іще бійцем батальйону «Азов», під Іловайськом на його очах снайпер поцілив друзів та командира. Юлію Сторожеву знають як художницю, яка малює квіти. Красиві, яскраві і абсолютно позитивні, як і майстриня, роботи. Ставши мамою, вона «розбавила» квіткову тематику ведмедиками. Після милих дитячих мотивів на військові іграшки налаштовувалася важко.

/Юлія Сторожева, художниця
Коли він привіз першу гільзу, я відчувала запах, відчувала запах не лише відстріляної зброї, мені здається, відчувала запах тих людей, які до неї доторкалися, і я усвідомлювала, дуже цим переймалася, усвідомлювала, що деяких людей, можливо, уже немає в живих, які тримали ці гільзи.../

Юля каже: у себе вдома не має таких експонатів, зате вони є у кабінетах перших людей країни. Як сувенір із підтекстом їх дарує комбат.

/Юрій Анучін, командир батальйону «Полтава»
Це Прем'єр-міністр Арсеній Петрович Яценюк, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, Турчинов, потім посли різних країн/

Художниця говорить: кожен такий дарунок – то меседж тому, хто його отримує.

/Юлія Сторожева, художниця
Наша українська земля і на Сході повинна квітнути, а не бути чорною, обпаленою, і на ній не повинні ці речі лежати, знаходитися.../

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію