Лікуватися можна не лише медикаментами

Лікуватися можна не лише медикаментами. Від того, що наболіло у душі, найкраще допомагає творчість. Як застосовувати естетотерапію до дітей, обговорили за «круглим столом» в обласній бібліотеці імені Котляревського. Серед запрошених – не тільки її працівники, а й педагоги та священнослужителі.

Естетотерапія – інноваційна, особистісно орієнтована технологія формування і розвитку гармонійної особистості. Займатися нею можуть як дорослі, так і дітлахи.

/Ніна Климко, зав. відділом обслуговування користувачів ПОУНБ імені І. Котляревського
Те, що наболіло, те, що в душі, – ми не знаємо іноді, як його висловити. Щось болить нам. Що саме? Я це висловлюю за допомогою малюнка. Мені стає легше. Так, часом, і дитині. Те, що вона не може висловити словами, вона висловлює за допомогою музики, малюнка, за допомогою ліплення/

Кожна людина, вважають, обов'язково талановита. Головне – розкрити потенціал і здібності до певного виду мистецтва та повірити в себе. Починати, говорять, треба змалечку. Естетотерапія має кілька технологій: казкотерапія, лялькотерапія, арттерапія. Однією з найцікавіших є пісочна терапія, яку найчастіше застосовують у початковій школі.

/Тетяна Мірошніченко, кандидат педагогічних наук
На уроках літературного читання за змістом або вірша, або оповідання можна і доцільно дітям запропонувати, наприклад, створити у пісочниці, викласти сюжет за змістом прочитаного і опрацьованого матеріалу/

Пісочниця – здавна природнє середовище гри дитини. Саме тому застосування цієї технології дозволить не тільки краще запам'ятати навчальну програму, а й розвинути комунікативні навички.

Стрічка новин