Їдучи на сімейну сварку, патрульні поліцейські вдягають бронежилет

Їдучи на сімейну сварку, патрульні поліцейські вдягають бронежилет. Таку ж процедуру здебільшого повторюють і при виконанні інших завдань – грабежі, крадіжки, ДТП. Про те, чим займаються поліцейські, на чому їздять та що вже встигли зробити, журналістам сьогодні розповів начальник патрульної поліції Віталій Мельничук.

241 поліцейський, 21 автомобіль, 1 батальйон, 4 роти. Вони працюють цілодобово. Патрульна поліція Полтави вже функціонує 10 днів. Підпорядковується виключно Департаменту, який розташований в Києві.

/Віталій Мельничук, начальник патрульної поліції м.Полтава
Патрульна поліції обслуговує абсолютно всі виклики, які надходять по лінії 102. Реагують як на порушення ПДР, забезпечення безпеки дорожнього руху, так і інші виклики. Чи-то сімейні сварки, чи злочини, крадіжки, грабежі/

Всього виїхали на понад 3 тисячі викликів. 1100 призначено було диспетчером 102, а 2000 було створено самостійно. Тобто, це ті правопорушення, які патрульні бачили, їдучи містом. Активну увагу звертають на профілактику Правил дорожнього руху. Самі правоохоронці теж намагаються неухильно дотримуватися вимог. Лише в деяких випадках, розповідає Віталій Мельничук, дозволяється ігнорувати правила.

/Віталій Мельничук, начальник патрульної поліції м.Полтава
Пункт 3.1 дозволяє працівнику патрульної поліції відступати від ПДР при виконанні завдання, але я особисто, керівництво управління і керівництво Департаменту вимагає від своїх працівників, де цього можливо уникнути, ПДР не порушувати/

Після прес-конференції – спілкування з патрульними. Демонструють оснащення автомобілів та техніку, з якою доводиться працювати. Ось на ці планшети надходять виклики від диспетчерів 102. А в багажнику лежать фішки, аптечка, ліхтарик, гумові кийки, бронежилети. Останні вдягають, коли виїжджають на небезпечні виклики.

/Володимир Левченко, командир першої роти
Сімейні сварки. Виїжджаємо на сімейні сварки, одягаємо бронежилети, дотримуємося заходів безпеки. Вичерпуємо конфлікт в сім'ї. Вони різні бувають – члени сім'ї щось не помирилися, сусіди не помирилися/

Патрульні їздять виключно на Тойотах Пріус. Частина автомобілів – з полтавською реєстрацією, частина – з київською. Фахівці пояснюють: так сталося, оскільки нові авто – на балансі Департаменту патрульної поліції, що в Києві, а не на балансі полтавського управління. В майбутньому, обіцяє Віталій Мельничук, в обласному центрі, крім Тойот, з'являться ще й Рено Дастер.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію