За 8 місяців 800 осіб отримали безкоштовну правову допомогу

З липня минулого року на Полтавщині відкрили 4 центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вони з'явилися у Полтаві, Кременчуці та Лубнах. Лише до полтавського, що по вулиці Фрунзе, поблизу Центрального ринку, за цей час звернулося більше 800-т осіб. Тут вони безкоштовно отримали правову допомогу у цивільних і адміністративних справах – послуги, за які раніше доводилося платити.

У спеціальній кімнаті в умовах конфіденційності адвокат Вікторія Пономаренко працює з клієнтами центру безоплатної вторинної правової допомоги. Серед питань, якими доводиться займатися, розповідає, – невиплата аліментів, порушення у сфері житлового та земельного законодавства, оскарження правочинів. Усі послуги для малозабезпечених і соціально незахищених полтавців тут – безкоштовні, їх оплачує держава.

/Юлія Пирлик, начальник відділу організації надання вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами
З нашим центром працює 20 адвокатів, на сьогоднішній день понад 100 клієнтів мають свого адвоката/

У центрі людей консультують, і за потреби – надають адвоката, а ще – адресну допомогу.

/Анастасія Гречка, головний спеціаліст відділу попередньої роботи з клієнтами
Ми здійснюємо виїзний прийом за місцем проживання, також у нас є мобільні консультаційні пункти в обласній бібліотеці, в центрі зайнятості, в терцентрах з надання соціальних послуг Київського і Октябрського районів/

Вторинна правова допомога включає захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб в судах, державних структурах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Але полтавці, говорять працівники центру, часто звертаються до них з питаннями, вирішувати які – не їхня справа.

/Анастасія Гречка, головний спеціаліст відділу попередньої роботи з клієнтами
У нас налагоджена співпраця з управліннями соцзахисту Київського і Октябрського районів, якщо це стосується субсидій, бо це питання не в нашій компетенції/

Полтавцям можуть відмовити у наданні безоплатної вторинної правової допомоги, якщо вони не належать до категорії осіб, для яких вона передбачена. Можуть бути й інші причини, наприклад, проблему неможливо вирішити у судовому порядку, або вимоги клієнта є неправомірними. Загалом, з 1-го липня, відколи відкрився центр, сюди вже звернулося більше 800-т людей: малозабезпечених громадян, інвалідів, сиріт, атовців. Нині, говорять юристи, через шахрайські дії – багато звернень, пов'язаних із оформленням кредитних договорів на встановлення вікон.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію