1,5 млн бюджетних гривень зможуть поділити полтавці, яким вже виповнилося 16-ть

Півтора мільйона бюджетних гривень зможуть поділити полтавці, яким вже виповнилося 16-ть. Про це повідомляють у міській раді. Там запевняють: уже дали старт програмі з бюджету участі. І свої ідеї наступного місяця можна принести до їх фахівців. Чи треба обмежувати свої пропозиції і на яку суму можна розраховувати у планах - дивіться далі. 

Полтавців просять брати участь у розподілі частини бюджетних коштів. 25 лютого міська рада прийняла Програму «Партиципаторне бюджетування» на 2016-2020 роки. Тож нині чекають ініціативи, а точніше, на цікаві і важливі проекти.

/Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради
Згідно програми, яка вже прийнята, - це близько півтора мільйона. Вартість проекту, згідно положення, малого - не повинна перевищувати 100 тисяч. А великого - до 500 тисяч/

Протягом квітня та травня цьогоріч полтавці, яким 16 і більше років, можуть подати свій проект. Він має стосуватись благоустрою громадського транспорту, ремонту вулиць, інфраструктури, дитячих або спормайданчиків, проведення фестивалів, конкурсів чи запропонувати свою ініціативу. Відповідна форма подання є на сайті міськради у розділі «Бюджет участі». Далі - зібрати 15 підписів на підтримку проекту і подати його до міськради.
Суть бюджету участі, говорять фахівці, один: це взаємодія влади з громадою.

/Леонід Донос, головний спеціаліст відділу організаційної роботи Полтавського МВК
Вони забезпечать собі громадський простір коло під'їзду, будинку. В основному, у такому плані. Основне - те, що відбуватиметься активізація мешканців самих. Вони будуть працювати разом із органами місцевого самоврядування, буде вдосконалюватись діалог/

Побачити вже самі проекти можна буде наступного року. На 2016-й заплановані всі підготовчі та узгоджувальні процедури.

/Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради
Процедура полягає в поданні, оцінці цих проектів і організації голосування, визначенні переможців. А на наступний рік - реалізація. І влада гарантує у даному випадку закладення коштів для тих проектів, які виграють. І в наступному році, починаючи з січня, вони повинні бути реалізовані тими структурними підрозділами, які будуть визначені виконавцями цих проектів/

Оцінюватиме проекти на рахунок того, чи зможе їх реалізувати міськрада, спеціальна робоча група. А у вересні та жовтні за пропозиції голосуватимуть на сайті міської ради.
Наступного року в Україні 17 міст, у тому числі і Полтава, планують запроваджувати бюджет участі. Що захочуть зробити полтавці, фахівці не прогнозують.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію