В обласній адміністрації розповіли, скільки отримують посадовці

«Не дуже густо» – в обласній адміністрації розповіли, скільки отримують посадовці. За рекомендаціями Мінфіну, зобов'язані до 15 березня відзвітувати про всі витрати адміністрації за минулий рік. Цього тижня полтавцям розказали, на що витрачають державні гроші. Про те, як всі полтавські посадовці їздять на єдиному автомобілі та звідки беруть гроші на квіти для жінок, дивіться далі.

«Трохи підняли, але заробітна плата у державного службовця все-одно не найкраща» – у Полтавській обладміністрації звітують журналістам про витрачання коштів. На оплату праці нарікають, але говорять, що плакати і жалітись не хочуть. Натомість викручуються.
Традиційно найбільше грошей – у державній установі та її «підрозділах» – управліннях, департаментах, районних адміністраціях – витрачають на дві основні потреби.

/Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА
Більше 55% – це нарахування на заробітну плату. А 27% – це оплата енергоносіїв/

Минулоріч в Полтавській обласній державній адміністрації працювало 2614 людей. За словами керівників, 1723 гривні, плюс надбавки – така зарплатня державних службовців. Виходить, головні спеціалісти заробляють у середньому 2 294 гривні, а начальники відділу – 3,5 тисячі.

/Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА
Фонд оплати праці, доведений ОДА на 2015 рік, склав 87 мільйонів 874 тисячі гривень. Середня заробітна плата у минулому році по апарату адміністрації склала 4 тисячі 36 гривень, по апаратах районних державних адміністрацій – 3 049 гривень. В управліннях і відділах районних державних адміністрацій – 2455 гривень/

На функціональне ж та господарське забезпечення адміністрація спрямовує тільки 2% від загальної суми видатків. Наприклад, автомобіль мають один на всіх. Тож, запевняють посадовці, для виїзних цілей наймають окремо автівку, а часто використовують власні машини. Зі своїх гаманців і беруть на квіти для жінок. Коли треба привітати колег, говорить Микола Білокінь, на це гроші дає губернатор чи його заступники.
Нинішнього року в адміністрації взагалі готуються до скорочення. Це при тому, що у 2015-му вже зменшили штат на 20%.

/Микола Білокінь, керівник апарату Полтавської ОДА
Будемо робити скорочення так, щоб не різати по-живому людей. У нас є деякі вакансії. Тому, я думаю, ми проведемо це більш-менш нормально. Ті, у кого пенсійний вік, – люди підуть на заслужений відпочинок. Думаю, що різать людей не будем/

Видатки на утримання адміністрацій, за Законом України, були зменшені минулоріч на більш ніж 3,5 мільйона для забезпечення потреб армії.

Стрічка новин