Працівники Полтавської «швидкої» скаржаться на велику навантаженість і малу заробітну плату

Працівникам Полтавського обласного центру екстренної медичної допомоги урвався терпець, і вони озвучили свої проблеми на спільному засіданні громадських комісій. За словами медиків, вони не одержують доплат за так звану «розширену зону обслуговування». Замість, як мінімум, 26 машин на лінію виїздить 18-ть, які обслуговують місто і Полтавський район. Як наслідок, через навантаження «швидка» запізнюється на виклики. Марина Молька – далі.

Все частіше працівники обласного центру екстренної медичної допомоги замість людської вдячності чують на свою адресу скарги від пацієнтів. А все тому, розповідають, що бригад бракує, тож приїхати на виклики вчасно не завжди встигають. Та це – не єдина проблема, яка непокоїть медиків. Про свої негаразди вони розповіли в обласній раді на спільному засіданні громадських комісій.

/Юлія Плужник, голова громадської комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення
Я дуже вдячна, що ви прийшли. Значить, ви готові цю проблему озвучити/

Оскільки працюють за трьох, їм повинні доплачувати за так звану «розширену зону обслуговування», говорять працівники швидкої, але цих грошей вони не отримують.

/Олександр Баля, лікар КУ «Полтавський обласний центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф»
Якщо вас влаштовує, що вас обслуговує 16 бригад, одна із них – термінальна, яка постійно знаходиться в стані готовності, а ще є психіатрична бригада, яка обслуговує своїх пацієнтів, то лише 14 бригад, які обслуговують місто. Кожен з вас може бути нашим потенційним клієнтом, ваші діти і всі інші. Ми хочемо дізнатись, хто недофінансовує: Держдепартамент, чи на місцях ці гроші розходяться?/

Поки що відповіді на це запитання медики не отримали, а їх у працівників «швидкої» багато.

/Володимир Гричуха, лікар КУ «Полтавський обласний центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф»
У нас є багато ставок, які практично не заняті багато десятків років. Ось я фельдшер психіатричної бригади, щоб витребувати для себе санітара, а не їздити з водієм на виклики, ви ж розумієте, що таке психіатрія, а я їздив з водієм, це абсурд, діставалося і мені, і водієві, і лікареві, якщо вони удвох/

Вікторія Лоза працює в обласному центрі екстренної медичної допомоги на волонтерських засадах, запевняє, ситуація не настільки складна, як розповідає частина працівників.

/Вікторія Лоза, волонтер КУ «Полтавський обласний центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф»
Дуже багато проблем, я можу довго говорити про проблеми екстренної медицини, але те, що ви озвучуєте тут, половина з цього – не правда/

Озвучити свої проблеми, розповідають медики, вирішили, щоб влада і пересічні полтавці знали про ситуацію на «швидкій». На роботу, говорять, ходять, щоб заробляти гроші і утримувати сім’ї, але зароблене їм не завжди віддають сповна. От і вирішили попросити про допомогу, на яку щиро сподіваються.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію