У неділю на Театральній площі полтавців частували млинцями

У неділю на Театральній площі полтавців частували млинцями. Таким чином у місті відзначили Масляну. Це свято триває цілий тиждень, завершується Прощеною неділею і передує Великому посту. Куштували млинці разом з мешканцями міста і наші кореспонденти.

«Масляна» – одне із найдавніших свят. Його назва пов'язана з тим, що тиждень перед Великим постом наші предки не вживали м'ясних продуктів, а от молочні дозволялися, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло та сметана. У Прощену неділю, якою завершується тиждень Масляної, полтавці традиційно куштували млинці.

/Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради
Всі ті свята, які передбачають традиції, підтримуються міською владою, ми організуємо заходи, зараз на Театральній площі такий захід. Незважаючи на те, що дощ, прийшли полтавці, бо поважають традиції, прийшли, щоб порозважатися, бо із завтрашнього дня починається період очищення, як фізичного, так і духовного/

У неділю млинцями на Театральній площі пригощали усіх бажаючих.

/Бліци
- Тут з повидлом, а я печу із сиром та м'ясом.

- Тільки одне погано, що погода сьогодні не така, як вчора. А так би на душі було ще веселіше! Хай все буде добре.

- Головне – настрій. Майстрам спасибі, що вони нас підштовхують до цього. Вони нам сказали, що погода не стане на заваді, ми повинні!

- Скільки млинців, не рахували?
- Приготували 2 тисячі млинців/

Усі млинці з'їли за кілька хвилин, поласували смачненьким перед Великим постом.

/Федір, Архієпископ Полтавський та Кременчуцький УПЦ КП
Дуже було б добре, якби цей 40-денний піст, а потім і Страстна седмиця до Світлого Хрестового Воскресіння, щоб ми виробили в собі навик до стримання, вести стримане життя/

У період посту, наголосив Владика Федір, потрібно стримувати себе не лише в їжі, слід уникати агресії, заздрощів та інших негативних емоцій.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію