Сьогодні почався Великий піст

Сьогодні почався Великий піст. Це найдовший і найсуворіший піст у православній традиції, він триватиме 47 днів і завершиться святом Пасхи. Віряни утримуються від скоромного, у храмах змінюється порядок богослужінь. А предстоятель Української Православної Церкви на час посту попросив виконувати молитовне правило – за припинення війни.

У неділю віряни просили у ближніх прощення, намагалися вибачити винуватців самі. Перший понеділок Великого посту у народі називається «жилавим», бо колись цього дня пекли житні коржики – «жиляники». За суворою монастирською традицією цього дня нічого не їдять. По понеділкам, середам та п'ятницям за уставом – сухоїдіння, дозволені лише фрукти, овочі, хліб та вода. По вівторкам та четвергам дозволені гарячі страви без олії, у вихідні – їжа з додаванням рослинної олії. І тільки на великі свята – Благовіщення, Вербну неділю та у Лазареву суботу – можна потішитися рибою. Проте ці правила писані для монастирів, у миру триматися суворого посту важко.

/Василь Фазан, священик
В основі нашого з вами посту потрібні лежати добрі справи, справи милосердя, поваги та любові один до одного/

Традиційно послаблення у пості дають хворим, вагітним, подорожнім, дітям та літнім людям. Покійний Митрополит Володимир казав: «У піст головне – не їсти один одного».

/Василь Фазан, священик
В першу чергу нам слід відмовитися від тих неправильних вчинків, від тих гріхів, які, на привеликий жаль, ми з вами робимо/

Піст складається із Чотиридесятниці – 40 днів посту на згадку про Христа, який сам перед тим, як вийти на проповідь, постився у пустелі, та Страсної седмиці, коли згадуються останні дні Спасителя на землі, Іудину зраду, суд у Понтія Пилата та Голгофу. Віряни, які сумлінно тримають піст, стверджуть: відчувають особливу радість на Пасху. Блаженніший Митрополит Онуфрій цього року звернувся до православних із проханням – молитися за Україну.

/Онуфрій, Митрополит Київський та всієї України
Благословляється всім вірним кожен день прочитувати одну главу зі Святого Євангелія і прочитати 33 молитви Ісусові. Це є наша молитва за мир в Україні, щоб Господь послав мир в наші серця, в наші сім'ї і в нашу державу. І хай Господь всіх нас благословить/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію