Український парламент – як парасолька для корупціонерів

Український парламент – як парасолька для корупціонерів, вважають ініціатори Антикорупційного форуму, що цього тижня доїхав до Полтави. Наприкінці тижня представники ініційованого губернатором Одещини Міхаїлом Саакашвілі Українського руху за очищення приїхали знайомитись з місцевими активістами. Нинішні депутати Верховної Ради прибули за підтримкою своїх вимог у вигляді підписів. А ще, запевняють ініціатори Форму, не дозволять владі ігнорувати волю народу.

Суспільство критично реагує на діяльність влади, вірніше, бездіяльність Президента, Уряду та Парламенту, запевняють представники Українського руху за очищення, ініційованого у грудні минулоріч Міхаїлом Саакашвіллі – губернатором Одещини. Із січня містами України вони почали проводити антикорупційні форуми. Приїхали і до Полтави.

/Василь Гацько, представник Українського руху за очищення
Довіра до Уряду сьогодні шалено падає. Ті події в парламенті тритижневої давнини з недовідставкою уряду Яценюка призвели до катастрофічної політичної кризи. Станом на сьогодні всі домовленості і кадрові питання, як і раніше, проходять кулуарно. Немає публічного обговорення/

Через те, що не вдалося змінити ситуацію шляхом зміни Уряду, активісти, серед яких, до речі, – і нардепи від пропрезидентської партії, пропонують план «Б».

/Сергій Лещенко, народний депутат України
А план «Б» – і це я кажу скрізь, це дострокові вибори. Ніхто не гарантує, коли вони відбудуться: у цьому році, чи в наступному. Але. У нас має бути все готове для того, щоб дострокові вибори відбулися за чесними правилами: без мажоритарки, щоб не було засилля політичної реклами на телебаченні. І третя заборона, що має нарешті запрацювати, – це використання парламенту як парасольки для корупціонерів і злочинців. Це депутатський імунітет/

Активісти планують зібрати мільйон підписів на підтримку своїх вимог: це відставка уряду, Генерального прокурора, ухвалення економічних законів і нових виборчих правил та покарання корупціонерів.

/Віктор Чумак, народний депутат України
У нас на сьогоднішній день найкраще в Європі антикорупційне законодавство. І найжорсткіше. Але подивіться, який опір, яка протидія діяльності цим інституціям іде на будь-якому рівні. Національне антикорупційне бюро тільки починає працювати, а ми вже читаємо: генеральна прокуратура по-різному тлумачить кримінально-процесуальні закони/

Сам форум запланували провести увечері. На нього запрошували всіх небайдужих полтавців, особливо молодь. Очікували і приїзд до Полтави Міхаїла Саакашвіллі.

Стрічка новин