Світовий банк надасть позику Полтавщині у розмірі 41 млн доларів

Світовий банк надасть позику Полтавщині у розмірі 41 мільйона доларів. Ці кошти використають для впровадження субпроекту з надання послуг хворим на гіпертонію. Ще 4 мільйона доларів виділять з бюджету. Про це на прес-конференції повідомили представники Світового банку та місцеві чиновники.

Для контролю артеріального тиску в людей віком від 40 до 60 років та виявлення гіпертонії на ранніх стадіях на Полтавщині впроваджується субпроект Світового банку. В ході реалізації проекту один раз на рік визначеним особам будуть вимірювати тиск та проводити інші необхідні дослідження. Також, зазначають фахівці, передбачено формування електронного реєстру жителів області, які пройшли обстеження.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Сформувати групу ризику, поміняти філософію підходу роботи самої первинної ланки, як базової ланки, до пацієнтів/

У реалізації субпроекту братиму участь ряд лікарняних закладів регіону.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
Системний підхід, починаючи від нижчої ланки до лікарень, районних, обласної лікарні, кардіодиспансера, цей проект охоплює фактично всі ці компоненти/

Світовий банк вже не один рік активно підтримує реформу галузі охорони здоров'я в Україні.

/Фон Зоа, керівник програм Світового банку з питань охорони здоров'я
Якщо говорити про проект, який ми фінансуємо в Україні, проект під назвою «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей», то це один з найбільших проектів в галузі у всій Європі. На підтримку реформ в Україні ми виділяємо 215 мільйонів доларів/

Субпроект впроваджується за рахунок позики Світового банку в обсязі 41 мільйон доларів, додає Фон Зоа. Також передбачено співфінансування за рахунок коштів бюджету у розмірі 4 мільйона доларів.

Стрічка новин