90 років тому у Полтаві звели пам’ятник Тарасу Шевченку

Шевченківські дні тривають. 10 березня вшановують роковини смерті Кобзаря. У Полтаві пам'ятні дні продовжаться – незабаром відзначатимемо 90 років, як зведений пам’ятник Тарасу Шевченку. З такої нагоди в обласній бібліотеці влаштували зустріч краєзнавців.

Пам’ятник Тарасу Шевченку у Полтаві відкрили 12 березня 1926 року. Залізобетонний монумент більше трьох метрів заввишки – фігура поета постає із асиметричних брил. Пам’ятник у стилі кубізму спроектував український скульптор Іван Кавалерідзе. З нагоди 90-ліття пам'ятника та Тарасових днів в обласній бібліотеці зібралися краєзнавці – поговорити про Кобзаря і Полтавщину. Відомо, що до нас поет приїздив кілька разів, і відвідини ці були знакові.

/Олег Лебединський, краєзнавець
Ним було зроблено всього лиш 2 невеликі замальовки – всім відомий Полтавський Хрестовоздвиженський монастир та садиба Котляревського. Саме завдяки цим малюнкам садибу у 1967-8 роках і відбудували/

Краєзнавці кажуть: від Полтави часів Шевченка залишилося буквально кілька будівель – крім монастиря та садиби Котляревського, хіба ще інститут шляхетних дівчат. На Полтавщині Кобзар написав поеми «Єретик», «Сліпий» та чимало віршів. Окрім краєзнавчих доповідей, у бібліотеці влаштували онлайн-читання між різними книгозбірнями країни.

Стрічка новин