Сьогодні у місті прощалися з бійцем Андрієм Ярешком, який загинув у бою поблизу Авдіївки

У середу у Полтаві відбувся ще один похорон. 5 березня, в один день на Сході країни загинули одразу двоє полтавців. Кременчужанин – Володимир Шаповал, автомобіль якого підірвався на міні. А житель Полтави Андрій Ярешко загинув у бою поблизу Авдіївки. З останнім прощалися у середу в Свято-Успенському соборі.

Лейтенанта Андрія Ярешка підполковник Іван Петренко запам'ятав надзвичайно відповідальним, самокритичним офіцером. А ще таким, для якого почуття справедливості було перш за все. У квітні 14 року, призваний на службу, він став учасником формування військової частини.
Далі – обороняв стратегічну частину на Сході. І став командиром підрозділу. 51-річний офіцер не мав військового досвіду і переймався через це. Але набував його у зоні АТО. Іван Петренко бачив, як боєць росте на очах. Та одночасно – завжди залишається з солдатами на рівних.

/Іван Петренко, командир 16 окремого мотопіхотного батальйону (2014-2015 рр.)
Треба облаштовувати протитанкові рубежі – він бере лопату і копає цей мокрий грунт. Весна, зима – важко було. Інколи деякі військовослужбовці стояли в стороні. Він казав: я вас змушую не словом, а своїм прикладом. Бачите, командир копає/

В АТО Андрій Григорович прослужив рік. Став справді бойовим офіцером, який виконував різні складні завдання. Таких, переконані військові, має бути більше у нашій армії.
У квітні минулоріч Андрій демобілізувався. А в червні знову попросився до батальйону.

/Іван Петренко, командир 16 окремого мотопіхотного батальйону (2014-2015 рр.)
Я його нагородив відзнакою громадської організації. А він підставив під сумнів, чи гідний цього. Згодом один із військовослужбовців поскаржився, що у нього є діти, але немає такої нагороди. Андрій Григорович взяв гумку, стер своє прізвище і вписав ім'я цього солдата. Щоб той повернувся до дітей і був героєм/

5 березня під Авдіївкою він потрапив під потужний обстріл. Оскільки українська артилерія відведена, солдати не мають прикриття. Піхотники самі відбивали наступ. Одна з мін розірвалась зовсім близько. Андрія поранили. По дорозі до госпіталю він помер. У чоловіка залишилась дружина та донька.
Цього ж дня у Кременчуці прощалися з іншим полтавцем – Володимиром Шаповалом. Того ж 5 березня під містом Щастя на Луганщині автівка, в якій їхав кременчужанин, підірвалась на міні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію