На вихідних Прем'єр-міністр України у Полтаві відвідав станцію екстренної медичної допомоги

Після привітання нових патрульних поліцейських Арсеній Яценюк продовжив свій робочий візит на станції екстренної медичної допомоги. Проекти, які запроваджуються нашою областю у цій сфері, голова Уряду назвав дуже серйозним кроком, який потребує такого самого підходу вцілому по Україні.

Зміни в системі охорони здоров'я – одне з пріоритетних завдань Уряду на поточний рік. Реформування має 2 підходи: ухвалення законодавства, яке забезпечує мінімальний гарантований рівень надання медичних послуг безкоштовно та перехід на страхову медицину. Для того, щоб вся система функціонувала ефективно, за словами Прем'єр-міністра, необхідно зокрема створити на території всієї країни такі центри екстренної медичної допомоги, як працює в Полтавській області. Завдяки йому карета швидкої у місті прибуває до хворого за 10 хвилин, а в сільській місцевості – за 20.

/Арсеній Яценюк, Прем’єр-міністр України
У той момент, коли швидка допомога доїжджає до пацієнта, там уже відразу робляться відповідні первинні аналізи, електрокардіограма, можуть зразу проводитися оперативні аналізи крові. Передається ця інформація в центральний пункт. Якщо пацієнт потребує госпіталізації, ця інформація передається у відповідну лікарю для того, щоб швидка довезла пацієнта, і там, якщо необхідно, проводилася відповідна медична операція/

Керівник профільного Департаменту Віктор Лисак повідомив, що Центр екстренної медицини уже допоміг врятувати життя близько 200 людей. Їх захворювання у більшості стосувалися серцево-судинної системи, а це – чи не найбільша проблема в Україні.

/Арсеній Яценюк, Прем’єр-міністр України
Тому те, що відбувається у Полтаві, – це дуже серйозний крок, який потребує такого самого підходу вцілому по Україні. Тобто – ефективна якісна медицина, яка дає можливість швидко доїхати, швидко вилікувати людину і врятувати людину/

Ефективність Центру забезпечують 145 машин швидкої допомоги, 60% з яких оновлено: частина – за кошти державного бюджету, а 25 авто – за рахунок обласного.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію