У Полтаві виходять з ладу каналізаційні колектори

Більшість каналізаційних колекторів у Полтаві побудовані ще у 70-х – 80-х роках із залізобетону. Через процес вилужування вони руйнуються, додаючи роботи комунальникам. Кожного року кількість провалів збільшується, як і пов'язані з їх ліквідацією витрати підприємства «Полтававодоканал». Сьогодні, наприклад, спеціальна бригада працювала на вулиці Артема. З подробицями – Марина Молька.

Лише протягом останнього місяця на головних колекторах Полтави діаметром від 500 до 1000 мм. сталося 5 провалів. Мова йде про мережі водовідведення на вулицях Маршала Бірюзова, Театральній, Козака, Енгельса та Артема. Щодо останньої адреси, тут відбувся так званий підпір системи водовідведення і виникла загроза потрапляння стічних вод у систему зливової каналізації, тож ремонтні роботи тут почали першочергово. «Полтававодоканал» перш за все – експлуатуюча організація, але будівництвом теж доводиться займатись, розповідає її директор Олег Кретович.

/Олег Кретович, генеральний директор КП «Полтававодоканал»
- Капітальне будівництво, яким ми зараз займаємось, потребує величезних витрат. Локалізація таких провалів із частковою заміною інтервалів на таких діаметрах – від 200 до 500 тис.
- Це один?
- Це один такий провал/

За оцінками фахівців «Водоканалу», лише на відновлення аварійних ділянок головних самоплинних колекторів потрібно 700-800 тис.грн. Ці кошти необхідні вже зараз. Якщо не розпочати роботи, підприємство понесе додаткові витрати, пов'язані з аварійною перекачкою стічних вод.

/Олег Кретович, генеральний директор КП «Полтававодоканал»
Кожен провал потребує встановлення тимчасових насосних станцій, а це прокладання кабельних ліній, до речі, тут ми вже проклали кабель, щоб перекачувати стоки під час ремонтних робіт. Тут протяжність ліній – 500 метрів, а буває, що протяжність сягає 1 км. Це все додаткові витрати/

Вартість одного метра трубопроводу діаметром 500-600 мм. – щонайменше 1,5 тисячі грн. Лише на цій ділянці по вулиці Артема потрібно замінити 22 метри, витрати колосальні. При цьому колектори продовжують руйнуватися швидкими темпами, адже більшість споруджені ще в 70-х – 80-х роках.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію