Постанова Кабміну обмежує законні права обласних рад у питаннях надрокористування

Віднедавна, якщо на сесії обласної ради у визначені терміни підприємствам не надають дозволу на користування надрами, вважається, що ті його все-одно отримають за мовчазною згодою. Така можливість з'явилася завдяки постанові Кабінету Міністрів №1173 від 16 грудня 2015 року. Вона, як зазначалося на засіданні профільної комісії, обмежує законні права обласних рад у питаннях надрокористування. Подробиці – далі у сюжеті.

На порядку денному засідання комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр – здебільшого питання про надання спеціальних дозволів на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу. Одне із них стосується «Миргородського сироробного комбінату». Підприємство зареєстроване не на Полтавщині, тож наша область, як зазначалося, не отримує податків, лише екологічні проблеми. Єдиний плюс – це робочі місця. З рішенням щодо надання дозволу на видобування питних підземних вод депутати не поспішають. Говорять, обласна влада готова до діалогу, але підприємство потрібно перереєструвати, а для початку – зустрітися з власниками.

/Іван Варило, директор ТОВ «Миргородський сирний комбінат»
Ми можемо це все зробити, але лише після того, як підприємство буде працювати, приносити прибуток/

Та ж сама ситуація – і з наданням дозволу «Укртатнафті» на видобування питних вод Омельницького родовища, що на території Кременчуцького району.

/Олександр Ковальчук, головний спеціаліст з охорони навколишнього середовища ПАТ «Укртатнафта»
Якщо один державний орган не може порозумітися з іншим, ми не маємо бути заручниками. Якщо до нас немає претензій щодо оформлення документів, якщо ми виконуємо всі умови, які встановила держава, чому ми маємо страждати?/

Корінь проблеми, зазначалося, – у постанові Кабміну №1173 від 16 грудня 2015 року, яка передбачає видачу дозволів на користування надрами без погодження обласної ради. Навіть якщо остання не надає дозволу протягом встановленого строку, діє принцип «мовчазної згоди».

/Євген Холод, перший заступник голови Полтавської обласної ради
Нам взяв Кабмін і у грудні прийняв цю постанову, і все руйнується, ми тільки намагаємося щось систематизувати, а нас знову рубають, розумієте? Ми все-одно підемо до суду, ми повинні реагувати на все це. І вас послухати, так ви праві, але зрозумійте позицію обласної ради/

Найгірше те, як зазначалося, що страждають прості люди. Мова йде про інтереси громад щодо відновлення соціальної інфраструктури територій, на яких ведеться видобуток корисних копалин, а також охорону довкілля. Поки що на місцях не можуть знайти спільної мови з Державною службою геології та надр України.

/Євген Холод, перший заступник голови Полтавської обласної ради
Люди не повинні стати заручниками наших війн з підприємством. Давайте називати речі своїми іменами, нас постановою Кабміну поставили в одну позу, і ми повинні штампувати те, що вигідно їм, нам це не подобається, ми намагаємося чинити супротив/

Усі ці питання обговорюватимуть на сесії обласної ради, яка відбудеться вже 4-го березня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію