У Полтаві говорили про дотримання прав вимушено переміщених осіб

Про дотримання прав вимушено переміщених осіб йшлося на конференції за участю представників виконавчої влади, громадських організацій та фахівців спеціального проекту Європейського Союзу, який реалізує обласна державна адміністрація. Завітали на зустріч і самі переселенці. З усіма сторонами спілкувались наші кореспонденти. 

Нині на Полтавщині – більше 30 тисяч вимушено переміщених осіб. Тетяна Пірілова із селища Піски – одна із них. Найбільша проблема для таких, як вона, розповідає, – відсутність житла.

/Тетяна Пірілова, переселенка
Під час пошуку квартир 7 людей із 10-ти відмовляють, щойно чують слово «переселенець», одразу ж відмова без будь-яких пояснень/

Житлові проблеми переселенців вирішують, запевняє заступник голови обласної державної адміністрації Олег Пругло, але ресурсів не вистачає.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
Органи місцевого самоврядування той фонд, який був, виділяли, і хати в селі переписували, допомагали наводити там порядок, переселяли туди людей/

Як ніхто переймаються життям переселенців громадські організації, «Світло надії» – одна із них. Її фахівці пропонують свої шляхи вирішення житлових питань.

/Роман Дрозд, заступник виконавчого директора БО «Світло надії»
- Є комунальні фонди майна, є приміщення, які на рік-два можна надавати як соціальне житло, є багато міжнародних фондів, які готові допомагати.
- То в чому проблема?
- Головне питання – обговорити, створити реєстр, визначити кошторис і звернутися разом з владою до міжнародних фондів за допомогою/

Фінансову підтримку переселенці отримують завдяки проектам Європейського Союзу. Один із них нині реалізує обласна державна адміністрація.

/Олена Савчук, фахівець проекту ПРООН в Україні
Нас підтримує 13 міні-грантів, кожен грант – 50-70 тисяч грн., це гроші для переселенців, які відкривають власний бізнес/

Створюють за кошти Євросоюзу і робочі місця для переселенців. На відміну від багатьох земляків, які не можуть знайти роботу, Анастасії Шляхтіній із Донецька пощастило працевлаштуватись у одній із громадських організацій, дівчина юрист, тож нині допомагає таким, як сама.

/Анастасія Шляхтіна, переселенка
Громадські організації ближчі, і це допомога більш реальна, бо не завжди ВПО потребують роз'яснювальної роботи, їм потрібен одяг, продукти харчування/

Питання, які стосуються отримання довідок, оформлення субсидій, поновлення документів та трудових книжок, списання штрафів і пені, які банки застосовують через несвоєчасну сплату за кредитами – всі ці проблеми переселенці віднедавна можуть вирішити у Центрах надання безоплатної правової допомоги, які відкрилися у 5-ти містах області.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію