Меру Полтави загрожує кримінальна відповідальність за саботаж декомунізації

Сьогодні відбулося засідання круглого столу, де обговорили реалізацію основних Законів на Полтавщині. Так обласний центр – один з аутсайдерів на Україні, де провалили процес декомунізації. За це міському голові Олександру Мамаю може загрожувати кримінальна відповідальність.

Протягом першого та другого етапів, які тривали до 21 лютого, повноваження щодо проведення декомунізації покладалися на територіальні громади та органи місцевого самоврядування. Всі райони та міста області, крім Полтави, провели відповідну роботу. У зв'язку з цим за невиконання Закону Олександр Мамай може понести відповідальність.

/Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті
Це особливо варто наголосити у Полтаві, так як це особливо стосується міського голови пана Мамая, який відверто заявляє про небажання виконувати Закон. Очевидно, за це пан Мамай змушений буде відповідати перед судом/

В області вже перейменовано 2 населених пункти. Ще 51 внесено на розгляд Верховної Ради. У зв'язку з тим, що запропоновані у проектах постанов нові назви деяких населених пунктів не відповідають тим, які запропоновані громадами, органами місцевого самоврядування вносять зміни до постанов. Наприклад, жителі нинішнього Комсомольська не задоволені були назвою Горішні Плавні. Плюс через те, що в деяких населених пунктах, в першу чергу – в Полтаві, своєчасно не була завершена декомунізація, всі повноваження перейшли до губернатора. Валерій Головко звернеться до громад, які потребують змін назв вулиць чи демонтажу пам'ятників. Для реалізації цього буде відведений певний термін.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Якщо це не відбудеться в найкоротший час, я зберу експертну раду, фахівців, істориків. Визначимося з історичною назвою вулиці. Я за допомогою свого розпорядження подам відомості до Верховної Ради щодо виконання цього Закону/

Фахівці заспокоюють: людям ніяких витрат через зміну вулиці чи села не доведеться нести. Все зроблять чиновники. Паспорт, водійське посвідчення чи інші документи теж змінювати не потрібно.

/Вадим Штефан, директор Департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА
Оплата перейменування населених пунктів покладена на місцеві бюджети. Особисто ніхто платити не буде/

Загалом на Полтавщині мають перейменувати 53 населених пункти та 3 600 вулиць, площ та провулків.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію