Селяни Полтавського району погрожують привести корів під двері Держгеокадастру

Держгеокадастр Полтавщини цілеспрямовано не хоче видавати дозволи на оренду землі для ведення фермерського господарства. З такою проблемою до нас звернулася жінка, яка хоче орендувати сінокос в селі Сапожине Полтавського району. Вже майже рік їй відмовляють з різних причин. 

Я люблю Україну! Під таким девізом живе мама 4-х дітей Жанна Мирошниченко. Минулого року жінка вирішила зайнятися фермерським господарством. В селі Сапожине Полтавського району купила та відремонтувала старі сараї, завезла майже 70 корів, найняла 2-х працівників, аби ті доглядали господарство. Серед тварин є особливо ручні. Ось ця дуже любить облизуватися.

Орієнтуватися Жанна планує на виготовлення молочної продукції. Роботою на фермі обіцяє забезпечити більше 10 осіб. Всього ж в селі проживає близько 80 людей. Відтак в Сапоженому тішаться такому підприємцю.

Єдине, що залишається, – орендувати сінокіс. Близько 100 гектарів землі, яка декілька років ніким не обробляється і починає заростати деревами.

/Людмила Сорокліт, місцева мешканка
У нас село вимирає. Багато випасу можна використати. Воно не використовується. А якщо буде ферма, то будуть робочі місця/

Але чи буде ферма – питання залишається відкритим. Держгеокадастр Полтавщини не погоджує дозвіл на взяття в оренду землі. З травня минулого року жінка отримала вже дві відмови. Першого разу сказали, що збільшується кількість великої рогатої худоби. Через це й не можуть дати в оренду.

/Жанна Мирошниченко, хоче орендувати пасовище
Коли я поїхала в сільську раду і запитала, чи є тенденція до збільшення великої рогатої худоби, то мені сказали, що по всіх селах нашої сільської ради йде страшенний спад/

Другу відмову пов'язували з наявністю боліт, які належать до земель водного фонду. Відтак – чергова відписка: «Ваше клопотання залишено без задоволення». Натомість місцева громада на чолі з Тростянецьким сільським головою підтримують ініціативу жінки відродити фермерство.

/Володимир Камєнцев, Тростянецький сільський голова
Сільська рада напише звернення до Держгеокадастру і будемо намагатися ввести її в межі сільської ради. Ми маємо на це повне право/

Строки оформлення оренди вже закінчуються. Через два місяці корів необхідно буде випасати. Одна із версій, чому так повільно йде процес, – в Держгеокадастрі чекають на хабар. З інсайдерських джерел стало відомо: за гектар такої землі чиновники хочуть 150 доларів. Відповідно, за 100 гектарів Жанні довелося б заплати 15 тисяч. Це близько 400 тисяч гривень. Жінка говорить: хоче все зробити законно. І платити лише близько 25 тисяч гривень за рік за користування цим лугом. Зі своєю проблемою прийшла на засідання аграрної комісії до обласної ради. Тут звітувалася і начальниця місцевого Держгеокадастру Наталія Дяченко. Говорить: клопотання Жанни Мирошниченко не пам'ятає. Треба окремо його розбирати. Тож радить прийти до неї на прийом.

/Наталія Дяченко, в.о. начальника ГУ Держгеокадастру Полтавщини
В мене жива черга. Я також здійснюю виїзні прийоми на місця. Раз у місяць. Тому питань потрапити до мене немає/

Цим і вирішила скористатися Жанна Мирошниченко.

/ІНТЕРШУМ
Запрошує на пасовище/

Наталія Дяченко мовчки записала реквізити, і на цьому спілкування закінчилося. Конкретної відповіді чи дати зустрічі не обговорили. Тим часом на третій офіційний лист з Держгеокадастру залишилося зачекати два з половиною тижні. Якщо за цей час не дадуть позитивної відповіді – приведе пастися своїх корів до дверей Держгеокадастру.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію