На Полтавщині лісосмуги біля полів залишаються нічийними

На Полтавщині лісосмуги біля полів залишаються нічийними. Це питання також порушили під час засідання члени аграрної комісії. Багато років тому лісосмуги не були передані землекористувачам з оформленням відповідних документів, відтак сьогодні виникають проблеми з доглядом за ними.

За кілька хвилин до початку аграрної комісії її очільник Валерій Капленко розповідає журналістам про сьогоднішні земельні проблеми в області. Серед них – і невизначеність із власниками лісосмуг.

/Валерій Капленко, голова комісії з питань аграрної політики та земельних відносин Полтавської ОР
У Шишацькому районі спиляли дві лісосмуги. Прокуратура і міліція завели кримінальну справу. Прийшли, питають: «Чия лісосмуга?». А нічия, нічия. «Безхозна» називається/

Чиї лісосмуги, продовжили обговорювати і на самому засіданні комісії. Питання нагальне, кажуть її учасники, адже через цю колізію дерева обабіч полів залишаються напризволяще. Вони втрачають свої захисні властивості або перетворюючись на звичайні чагарники, або зменшуючись у висоті та густині.

/Ігор Піддубний, директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА
По лісовому кодексу землі, більше певної площі засадження лісовими культурами, а хоч не лісовими, а просто деревами, є державним лісовим фондом. Якщо далі рухатися по логіці, то землі державного лісового фонду повинні охоронятися державною лісовою охороною. І по-друге, на них повинні бути розроблені матеріали лісовпорядкування/

У той же час, кажуть учасники засідання, не можна забувати й про фермерів, які обробляють землю, на якій розташовані ці лісосмуги.

/Ігор Піддубний, директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА
Орендар, який бере в оренду землі сільськогосподарського призначення, а полезахисні смуги є невід'ємною частиною сільськогосподарського обробітку землі. Не було б лісосмуг і полезахисних смуг, була б ерозія грунту. А тому станом на сьогодні перед департаментом екології стоїть питання, хто ж все таки повинен охороняти ці лісосмуги/

Проблему спричиняє й той факт, що відсутні як такі правові наслідки до тих, хто не береже лісосмуг. Плюс до цього свого часу останні не були передані землекористувачам з оформленням відповідних документів.

/Роман Товстий, заступник голови Полтавської ОДА
Питання йде про те, що господарі в своїх господарствах не можуть його доглядати, привести до ладу, тому що за це приходить відповідальність, або взагалі ніхто не відповідає. Тобто, якщо 60% від загальної кількості передається в оренду, в них є орендар, який несе відповідальність таку саму по збереженню і землі, і ріллі/

Після нетривалих суперечок члени комісії вирішили у найкоротший термін провести інвентаризацію землезахисних лісосмуг та моніторинг їхнього стану. Як наслідок – забезпечити організацію виготовлення технічної документації та передачу цих лісосмуг землекористувачам.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію