Тих, хто уже відзначився на передовій, чекає відзнака від народу

Тих, хто уже відзначився на передовій, чекає відзнака від народу. Полтавці долучаються до всеукраїнського руху і допомагають нагородити забутих владою героїв. В рамках недержавного ордену «Народний герой» існує акція – вручення срібних оберегів. Як і для ордену, срібло для їх виготовлення зносить народ, він же визначає достойних. Олена Ляшенко – далі.

/Сусідка віддала хрестик, прямо із себе зняла, племінниця сережки...Люди приходять, потроху приносять/

Пані Галина тримає швейну майстерню, але в окремих колах її ще знають як волонтерку, яка шиє, що треба для українських військових. Небайдужі клієнти останнім часом приносять свої срібні речі – із них вийдуть ось такі підвіски-тризуби. Переплавлянням займаються у Києві. Це рух не полтавський і навіть не всеукраїнський, кажуть його активісти у нашому місті. З усього світу шлють срібло на адресу Андрія Боєчка – київського волонтера і журналіста. На його сторінках у Фейсбуці є звіти: як його переплавляють на ордени та підвіски. Він започаткував недержавну нагороду орден «Народний герой», в її рамках вручають також обереги найвідважнішим.

/Ірина Каптур, стоматолог, волонтер
Це і волонтер із Харкова, дівчина, яка організувала свою негромадську організацію, а групу «Допоможи солдату одягтися». Вона підключила усю італійську громаду, уся медицина, яка по першій лінії фронту – це від неї, у цієї дівчини немає державної нагороди. Я думаю, що вона заслужила/

Ірина Каптур має позивний «Стоматолог». Вона дантистка та волонтер, обереги-тризуби вручатиме найближчої поїздки на передову. Дозвіл на це їй дала Всеукраїнська організація учасників бойових дій та миротворчих місій. Солдати, які закривали собою побратимів, медики-добровольці, які оперували на полі бою, волонтери, які везуть допомогу у найгарічіші точки, – невідомих героїв на цій війні не злічити. Вони знані у вузьких колах, про свої подвиги часто не розповідають навіть близьким.

У батька цього «укропчика» на шиї – срібна підвіска-тризуб. Володимир Голованюк – колишній десантник та «ураганщик», учасник боїв під Дебальцевим та Іловайськом. Тризуба для нього просили побратими, вручав Андрій Боєчко. Каже: бійці вірять: то не нагорода, а оберіг, що навіть від куль захищає.

/Володимир Голованюк, голова Полтавської організації Всеукраїнської спілки учасників АТО, бойових дій та миротворчих місій
Коли хлопцям на передовій вручають ці підвіски, вони знають, що за ними народ, що народ про них пам'ятає і вони дуже вдячні цьому/

28 оберегів полтавські волонтери та військові передадуть бійцям, волонтерам, медикам та родинам загиблих. Кажуть: цього разу з нагоди весняного свята чимало підвісок дістанеться відважним жінкам.

Стрічка новин