Відмова – це також автоматичне погодження

Відмова – це також автоматичне погодження. Виявляється, що рішення обласних депутатів, давати чи не давати землі для видобутку нафтогазу, не мають значення. Усе-одно рішення приймає Держгеокадастр. Саме ця структура надсилає народним обранцям на погодження звернення щодо виділення землі. Але, навіть якщо депутати відмовлять, за новою постановою Кабміну все-одно землі дадуть. У п'ятницю комісія з питань паливно-енергетичного комплексу розглядала чергову партію звернень. Обурені законами, що порушують права громадян, депутати вирішили діяти рішуче.

Обласні депутати отримали чергову партію звернень від Державної служби геології та надр України. У ньому просять погодити розробку і видобування нафти, газу й конденсату з певних територій Полтавщини. Усе б нічого, але себе депутати у земельних питаннях відчувають прикриттям, що просто використовують. У грудні 2015-го з'явилася постанова, яку в обласній раді називають «змовою Кабміну».

/Валерій Прядко, депутат Полтавської обласної ради
Компанія, яка хоче видобувати, звертається не до обласної ради зараз, а в Держгеослужбу. І та вже надсилає до обласної ради питання по виділенню тої чи іншої ділянки землі. Якщо раніше ми голосували – приймати чи не приймати рішення, то зараз вони можуть дати дозвіл за мовчазною згодою. Депутати можуть навіть не збиратися, бо Київ усе там вирішив/

Найбільша втрата від таких нововведень, говорять депутати, – те, що про соціальні угоди навіть не йдеться. Раніше ж їх підписувала область з компаніями-видобувачами. І ті ремонтували дорогу в населених пунктах, чи іншим чином вкладали кошти у розвиток території, на якій видобувають надра та яку забруднюють чи розбивають технікою автошляхи. Таким чином, цьогоріч Полтавщина коштів не отримає. Хто отримує дозволи – депутати перевіряти не встигають.

/Валерій Прядко, депутат Полтавської обласної ради
Ми говоримо про децентралізацію. Навпаки: все тільки централізується. Нівелюється роль обласної ради, нівелюється роль громади взагалі. Не зрозуміло, які фірми, які не мають інвестицій, грошей, структури, фахівців і так далі. Тобто, нашу землю Київ, Кабінет Міністрів дерибанить далі/

Та навіть якщо вони не дадуть відповіді на зверенння – автоматично, відповідно до нової постанови, це означає мовчазну згоду. Полтавці вже звертались до Кабміну, але відповіді ще не отримали. Наразі підтримали листа сумських обранців та направили свого.

/Олег Діденко, заступник голови комісії з питань ПЕК Полтавської обласної ради
Звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо недопущення звуження повноважень органів місцевого самоврядування у сфері надрокористування/

Звернення, що розглядались, наразі депутати винесли на сесію як не затверджені. А з Кабміном збираються судитись, аби відмінити постанову.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію