За незаконну порубку, пошкодження чи знищення лісових культур – штраф

За незаконну порубку, пошкодження чи знищення лісових культур необхідно буде заплатити штраф. Плюс окремо нарахують збитки, завдані державі. Аби не стати порушником, лісівники закликають купувати дрова на законних точках, а не рубати самостійно. Це, кажуть, обійдеться в рази дешевше.

Ось ці два молодики опинилися не в тому місці і не в той час. Хлопці вирішили порушити закон. За допомогою пилки та сокири вони вирубували дерева прибережної зони в районі річки Коломак, неподалік Південного вокзалу. За цим заняттям їх і застали працівники лісової охорони «Полтавського лісгоспу».

/Олександр Кислий, в.о.начальника цивільної оборони ДП «Полтавський лісгосп»
Це порушення відноситься до статті 65 адміністративного кодексу України. На сьогодні – це масове явище на території не тільки, де ми знаходимося, а й на території всієї Полтавщини та України/

На молодиків буде накладений штраф. Плюс повинні будуть сплатити збитки, завдані державі. Вони розраховуються згідно із Постановою Кабміну. Лише після цього буде відома сума штрафу.

/Олександр Кислий, в.о.начальника цивільної оборони ДП «Полтавський лісгосп»
Тут на кримінальну відповідальність не потягне. Сума збитків буде незначною. Можливо, за оці дерева, які біля мене лежать, може бути до 3 тисяч гривень. Це збитки. Та штраф, залежно від того, яку постанову винесуть відносно цих осіб/

Він може коливатися від 51 до 170 гривень. Дешевше просто купити законні дрова, ніж сплачувати такі суми, відзначають лісівники.

/Олександр Глушко, головний лісничий ДП «Полтавський лісгосп»
Ціни на дрова коливаються. Залежно від того, яка порода, яка продукція, ціна на дров'яну деревину буде в рамках від 150 до 400 гривень за метр кубічний/

Для боротьби з незаконними рубками на Полтавщині запроваджена система електронного обліку деревини та створені постійно діючі рейдові бригади з виявлення порушень лісового і мисливського законодавства.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію