З Полтави в Литву передали меморіальну дошку Лесі Українки

З Полтави в Литву передали меморіальну дошку Лесі Українки. Це вже третій пам'ятний знак поетесі, який відкриватимуть наші за кордоном. Раніше це були Німеччина та Грузія. Хто вболіває за те, щоб нашу Лесю шанували по всьому світу, – дізнайтеся із наступного сюжету. 

Лесин 145-літній ювілей зібрав її шанувальників на конференції. Науковці Полтави та інших міст Украни стають свідками, як меморіальну дошку Лесі Українки передадуть литовським колегам. Це подарунок автора, підприємця Володимира Голобородова та Полтавського відділення міжнародної організації «Жіноча громада». До минулого ювілею – 140-ліття Лесі – меморіальну дошку відкрили у центрі Берліну, на фасаді будинку Йогані-штрассе, 11. Там поетеса майже рік жила і творила. Іще один пам'ятний знак – у Тбілісі, на розі вулиць Тараса Шевченка і Лесі Українки.

/Валентина Шемчук, Заслужений працівник культури України
І грузини жартують, що вони живуть в Україні. Бо з одного боку у нас вулиця Лесі Українки, з іншого – Тараса Шевченка. Коли минулого року я приїхала до Берліну і прийшла до дошки, то там було багато жовто-синіх стрічок/

Історики кажуть: ім'я Лесі знане по світу, це бренд, яким славиться Україна. Купюра в двісті гривень із портретом поетеси визнана як одна із найкрасивіших. Леся походить із роду Драгоманових, дитинство провела на Полтавщині. Її матір Олена Пчілка за псевдонімом, а по-справжньому Косач, народилася на хуторі Зелений Гай під Гадячем. Переказують, що між волинянами та гадяччанами трапляються навіть бійки за право називати Лесю «своєю». Поетеса, перекладачка, а історики до того ж вважають її колегою.

/Ірина Петренко, доктор історичних наук, професор кафедри педагогіки та суспільних наук ПУЕТ
Для своєї молодшої сестрички вона написала історію Стародавнього Сходу, і, за її думкою, це мало полегшити їй вивчення отакої складної історії – Стародавнього Сходу/

Полтавці сподіваються, що у литовському місті меморіальну дошку відкриють так само урочисто, як свого часу це зробили у Грузії та в Німеччині.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію