Міська рада – з секретарем, а мер Полтави – з шістьома заступниками

Міська рада – з секретарем, а мер Полтави – з шістьома заступниками. За такі рішення проголосували сьогодні вже на 5 пленарному засіданні другої сесії, на якій, до речі, вчергове – абсолютна явка депутатів. Здивували полтавців і новою більшістю. 

Засідання сесії почалося із заміни у складі фракції «Совість України». Депутатське крісло Світлани Тарашевської відтепер займає Владислав Кива. Після виступів громадськості і затвердження 86 питань порядку денного переходять до найочікуванішого – обрання секретаря міської ради. Олександр Мамай пропонує кандидатуру Оксани Деркач. Вона останні 5 років і обіймала цю посаду, тому одразу з'являються заперечення.

/Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради
- У нас залишається міський голова старий.
- Який я старий. Мені тільки 47 років.
- У нас залишається секретар також старий. Не в прямому сенсі, а в переносному. У нас залишається на половину старий виконком і залишається на половину старий склад профільних заступників./

«Свободівці» назвали нову широку коаліцію Блоку Петра Порошенка, "Совісті України" та "Рідного міста" «ширкою», до складу якої входить – 23 депутати. Їх позицію розділяє і Партія простих людей. Олександр Шамота як голова фракції заявляє про зраду БПП, адже ті утворили коаліцію з екс-регіоналами.

/Олександр Шамота, депутат Полтавської міської ради
На жаль, жага дорватися до бюджету, жага дійти до влади перевищила політичні обіцянки і обіцянки своїм виборцям. Окрім, як зрадою, я більше ніяк назвати це не можу./

Обидві фракції відмовляються голосувати за кандидатуру, запропоновану мером. Все ж у залі переходять до таємного волевиявлення. За його результатами Оксана Деркач отримує 28 голосів, які гарантують їй посаду секретаря у цій каденції міської ради.

/Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради
Я пропоную і закликаю в рамках тих законів, які регламентують нашу діяльність, об'єднуватися і разом виконувати покладені на нас обов'язки. І основний з них – це відповідальність перед громадою./

Такою ж кількістю голосів затверджують на посадах 5 заступників міського голови та першого заступника. Ним стає Михайло Шевченко, який ще кілька місяців тому брав участь у пробиванні «вікна» до кабінету мера. Серед заступників – знайомі обличчя: Ольга Борисенко, яка займається економічними і соціальними питаннями, та Світлана Тарашевська, профіль якої – гуманітарна сфера. Заступником з юридичних питань став Віталій Нікіпелов, який обіймав цю посаду за часів каденції Андрія Матковського. Серед нових людей – Олексій Чепурко. У його віданні – експлуатація і розвиток міського господарства. Керуючою справами виконавчого комітету обрали Наталію Сук. Новою більшістю затвердили і склад виконкому, а чисельність чиновників міської влади збільшили до 454.
Розстановка сил у міськраді не залишилася не поміченою народним депутатом Сергієм Капліним. На своїй сторінці у Фейсбук лідер "Партії простих людей" різко висловився з цього приводу. Повідомив, що ситуація у Полтаві - черговий доказ того, що його вихід з лав коаліціі і Блоку Петра Порошенка був правильним кроком.

Стрічка новин