Піклування про ВІЛ-позитивних згодом ляже на плечі держави

Роки знадобилися для того, щоб змінити ставлення до ВІЛ-позитивних людей в Україні і налагодити систему, яка дозволила б вчасно діагностувати захворювання та лікувати його. Увесь цей час фінансування надходило не лише від держави, а й від Глобального фонду та донорських організацій. Проте, вже згодом Глобальний фонд припинить надання грошової допомоги, але люди з ВІЛ-позитивним статусом не мають через це постраждати.

Проект, який покликаний забезпечити ВІЛ-позитивних людей життєво важливими послугами, окрім Полтавської реалізують у Черкаській, Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Херсонській областях та у Києві. Послуги ВІЛ-інфікованим, говорять фахівці благодійної організації «Світло надії», надавали і раніше, але вони мають стати доступними не лише в обласному центрі, а й у Кременчуці та районах області. Мова йде, зокрема, про експрес-тестування, консультації і подальшу переадресацію до лікувальних установ.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»
Ми повинні за ці 2 роки розробити механізм, як на місцевому рівні протидіяти епідемії, зробити так, щоб було менше випадків ВІЛ-інфікування, щоб люди не помирали від СНІДу. Держава має ліки, головне завдання – донести їх до пацієнтів/

У проекті задіяні як лікарняні заклади, так і громадські організації області.
Одне із головних завдань нині – сприяти посиленню ролі держави у наданні життєво важливих послуг українцям, які живуть з ВІЛ, адже джерела фінансування Глобального фонду і донорських організацій не безмежні.

/Ната Аваліані, керівник проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії»

Ми реорганізуємо систему надання послуг у сфері ВІЛ, яка має дати можливість надавати всі послуги після завершення фінансування донорськими організаціями, адже буде вже районна, обласна, національна система надання послуг ВІЛ-позитивним/

Більшість ВІЛ-інфікованих в Україні – це молодь до 35 років, головним шляхом передачі залишається статевий. Ще кілька років тому зробити тест на ВІЛ можна було лише у спеціалізованих закладах та приватних лабораторіях, нині ж діагностика стала більш доступною. Зокрема, пакет ВІЛ-послуг з'явився у центрах первинної медико-санітарної допомоги.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію