Швейцарські партнери Полтавщини особливу увагу звертають на процес децентралізації в регіоні

Швейцарські партнери Полтавщини особливу увагу звертають на процес децентралізації в регіоні. Наглядовий комітет проекту DESPRO, який сприяє покращенню комунальних послуг, поспілкувався з першими особами регіону та запевнив: якщо об'єднані громади шукатимуть ресурси на місцевому рівні самостійно, то в подальшому вони отримуватимуть підтримку і з боку швейцарських партнерів.

DESPRO – це швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», який фінансується Швейцарською Конфедерацією. DESPRO надає технічну допомогу і сприяє покращенню комунальних послуг у селах України. Хоча Полтавщина і молодий партнер, але результатами взаємодії можна пишатися, розповідають у наглядовому комітеті проекту. Об'єднані громади області не лише мають сподіватися на підтримку швейцарців, а й самостійно шукати можливі ресурси. Коли Полтавщина сприйняла такі критерії відбору проектів громад, в першу чергу в сфері сільського водопостачання, це був чіткий сигнал, що область саме так і бачить реалізацію подібних речей, наголошує експерт Вячеслав Козак.

/Вячеслав Козак, експерт з питань децентралізації DESPRO
Ці критерії мали спрямувати громади на те, що покращення в сфері водопостачання треба планувати. Планувати, щоб охопленим був весь населений пункт, не відкидати людей. Думати про всіх. Планувати ресурси, які можна знайти на місцевому рівні, а тоді виходити на рівень вище і говорити: в нас є це, допожіть в такому-то ресурсі/

Такі варіанти взаємодії підтримують і обласні чиновники. Відзначають: аби заручитися підтримкою швейцарських партнерів, необхідно стимулювати розвиток громад.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
Це приклади для того, щоб інші громади працювали саме так. Ті методики, які застосовуються, ми приносимо в наші обласні програми, і це дозволяє дійсно максимально використовувати і потенціал обласних ресурсів, і потенціал місцевих громад/

Наразі в області впроваджується 9 проектів у галузі сільського водопостачання. Їх орієнтовна вартість – 12 мільйонів гривень. 4,5 мільйона фінансує DESPRO, решту мають знайти з обласного бюджету.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію