Графіті стало невід'ємною частиною сучасного суспільства

Нерідко малюнки у такому виконанні можна побачити і на вулицях Полтави. Тільки от мистецтво це заборонене. До того ж, райтерам (так називають художників графІті), зазвичай закидають і огріхи вандалів.

Вперше графіті з'явилося в Нью-Йорку і починалося з розмальовування потягів. Пізніше переросло у самостійний вид мистецтва. Принаймні, про це свідчать численні музеї графіті по всьому світу. Є вони і в Україні. Не оминули молодіжні віяння Полтаву. Тут чимало молодих людей, які прагнуть самовиразитися та виділитися з натовпу. Відповідно, райтерів не бракує. Один з них – Олексій, він же – Кірбі, графіті займається уже 5 років. Говорить, що спеціально цьому не вчився.

Аби навчитися малювати графіті, пояснює Олексій, необхідно дві речі: велике бажання, та, звісно, кошти. Адже, як виявляється, таке мистецтво – не з дешевих. Скажімо, гарний малюнок буде коштувати близько трьохсот - чотирьохсот гривень. Малюнок, свідками створення якого стала наша знімальна група, обійшовся Кірбі у 150.

Не кожен, навіть професійний, райтер може одразу наносити малюнок на стіну. А тому спочатку автор робить скетч - втілює свій задум на папері. Щодо професійності, то, за словами Олексія, руку майстра і початківця досить легко розпізнати. У райтера з досвідом лінії будуть рівними, а композиція більш злагоджена.

Нерідко надписи на стінах, на зразок свастик, називають графіті. Олексій говорить, що це зовсім різні речі.

Та оскільки графіті - задоволення заборонене, Олексій знайшов застосування своєму таланту. На його рахунку – безліч розмальованих стін у відомих магазинах та клубах Полтави. Звісно, все це робилося на замовлення.

Стрічка новин