Полтавські стоматологи знову збираються в АТО

Полтавські стоматологи знову збираються в АТО. Рік тому вони стали героями всеукраїнських новин, бо були першими дантистами, які побрали відпустки за власний рахунок і не побоялися поїхати лікувати воякам зуби. Ця поїздка буде четвертою. Процес зборів показали нашим кореспондентам.

Кафедра стоматології медакадемії передає волонтерці та колезі Ірині Каптур дантистські матеріали. Вона – одна з тих, хто незабаром поїде лікувати зуби воякам.

/Інтершум
Дуже дякую. Я додам, що це звернувся стоматолог дзержинський, який безкоштовно лікує наших хлопців. Він попросив: «Можна?... Якщо не привезете, я все-одно лікуватиму, але коли можна – будь-ласка, допоможіть»/

Яким складом їхатимуть в АТО стоматологи Полтави – поки вирішують. У першу поїздку це був психолог, стоматологи, медсестри та водій. Працювали в складнх умовах, не було навіть крісел. Цього разу їм обіцяють дати кабінет в одній із лікарень. Дантистську техніку, інструментарій та розхідні матеріали везтимуть із собою. На щось складаються коштом, щось дають небайдужі підприємці. Кілька стоматологічних крісел – не без допомоги волонтерки, а віднедавна – Народного Героя України Вікторії Мірошниченко. Разом із стоматдопомогою поїдуть подарунки воякам. Одному із бойових командирів – принтер для друкування карт, розвідникам – спеціальні мішки. Такі ні вогонь не бере, ні вода не розклеює. А в одній із швейних майстерень нашивають білизну.

/Галина
Я вважаю, що в будь-якій ситуації солдат повинен відчувати себе людиною/

Делікатний предмет гардеробу – бійці цих потреб не озвучують, а волонтери зізнаються: на передовій під обстрілами не до прання, тож везуть одноразове. Тканину зносять люди.

/Клієнти до мене приходять, дивляться: «А ви що, тут і труси шиєте?» Так, і труси шиємо! Приходять, приносять – не багато, але постійно/

Галина тримає швейну майстерню іще із 90-х. Тут усі види послуг: від дрібного ремонту до пошиву складних речей. Весільні сукні, вечірнє вбрання, шуби... Коли почалися буремні події, довелося освоїти бронежилети. Один такий жінка саме перешиває для одного бійця. Відвоювавши як доброволець, він збирається іти за контрактом. Кілька разів обстріляний бронік приніс на реставрацію.

/Я повністю зроблю викройку, врахую його прохання, і буде повністю новий жилет. Ну а в нього вставляться ось ці пластини/

Багато чого, що везтимуть із собою стоматологи, – поза кадром. Волонтери кажуть: як завжди, буде повна машина. Людей, які хочуть допомогати, небагато, але це вже постійно діюча і безвідмовна команда.

/Галина
Люди такі цікаві, можуть стояти, зацікавлено дивитися, що ми робимо, як ми призиваємо на допомогу. І тут же починають: «А мені теж погано, хто мені допоможе?». А ти допоможи, кому гірше, – і зразу стане легше/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію