Агенти Путіна – при владі

Агенти Путіна – при владі. Активісти незадоволені тим, як проходить очищення влади. У бездіяльності звинувачують також громадськість. Як і хто уникає люстрації – розповіли журналістам на прес-конференції.

Станом на 19 лютого в Україні люстровано майже 900 посадовців. Цим людям заборонено обіймати посади в органах державної влади від 5 до 10 років. На Полтавщині таких 22 чоловіки. Процес очищення влади досі триває – 145 тисяч діючих чиновників з усієї України пройшли чи проходять перевірку. Активісти занепокоєні – посадовцям в більшості випадків вдається уникнути звільнення.

/Євгеній Янкевич, координатор програм ВГО «Комітет виборців України»
Це, по-перше, прийняття судових ухвал, які необгрунтовано забороняють звільняти посадовців або необгрунтовано визнають їх такими, що не відповідають критеріям закону про очищення влади/

Іншими способами уникнення люстрації називають переведення на іншу посаду, дехто взагалі ховається від закону за статусом учасника АТО.

/Євгеній Янкевич, координатор програм ВГО «Комітет виборців України»
У Полтавській області такого ще не спостерігалося, але станом на середину вересня такий статус отримали понад 86 тисяч осіб, але дослідження показали, що чимало з них узяли участь в АТО у якості спостерігачів/

Щоб люструвати чиновника, винного в корупції, необхідно довести, що його майно було придбане саме під час перебування на посаді. А це майже нереально, кажуть активісти. «Комітет виборців України» висловлює думку про необхідність вдосконалення законодавчої бази – щоб процес очищення відбувався швидше.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію