Полтавська обласна рада переходить на систему електронних закупівель «PROZORRO»

Полтавська обласна рада переходить на систему електронних закупівель «PROZORRO». Сьогодні відповідне розпорядження підписав Олександр Біленький. Цей крок має зупинити корупційні схеми, які дозволяли заробляти на закупівлях. Крім збереження коштів ще одна перевага системи – збільшення кількості тендерних пропозицій. З подробицями – Марина Молька.

Система електронних закупівель «PROZORRO» покликана зменшити до мінімуму людський фактор, а значить – і ризики корупції. Не секрет, що досі переможцями конкурсних торгів були не ті, хто пропонував нижчу ціну чи якісніший товар. «PROZORRO» має це змінити.

/Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради
Щоб мінімізувати корупційні схеми закупівель, коли є пара представників, які постійно виграють/

Серед переваг «PROZORRO» – збільшення кількості постачальників послуг. Це, зазначалося, створює конкурентні умови і сприяє зниженню цін.

/Юрій Нестуля, експерт з впровадження програми
Система, яка об'єднує у собі електронні майданчики, на яких відбуваються торги, розпорядники коштів можуть реєструватись на будь-якому електронному майданчику, і коли оголошується закупівля, постачальник послуг отримує інформацію про послугу, якщо вона у категорії діяльності його бізнесу/

Полтавська обласна рада теж вирішила перейти на систему електронних закупівель, переваги якої на Полтавщині вже оцінили кілька організацій. Зокрема, обласна лікарня імені Скліфосовського, онкодиспансер та виконком Октябрської районної ради.

/Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради
Зараз реалії, виклики часу, які є в державі (прозорість закупівель, економія бюджетних коштів). Нарешті і ми дійшли до того, що ОР буде брати участь у закупівлях через систему «PROZORRO»/

Олександр Біленький вже підписав відповідне розпорядження. У Полтавській міській раді теж розглядають можливість переходу на систему електронних закупівель, але остаточне рішення не прийняте.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію