У Полтаві показали знахідки, що сколихнули науковий світ

У Полтаві показали знахідки, що сколихнули науковий світ. У понеділок у Краєзнавчому музеї відкрили виставку «Давньоугорський слід на Полтавщині». Невелика, проте цікава експозиція демонструє унікальний період проживання на нашій землі давніх угрів, і тим самим розкриває роль Полтавщини у світових процесах більш ніж тисячу років тому. 

У 2007 році полтавська експедиція зробила дослідження у селі Дмитрівка неподалік Комсомольська. Ученим вдалося знайти старожитності, які добре відомі по інший, не український бік Карпат.

/Олександр Супруненко, Заслужений працівник культури, начальник Полтавської експедиції
Відомо лише з десяток поховань, які маркерують шлях давніх угрів з Південного Приуралля до Панонських рівнин. Подібні знахідки поодинокі. Їх кілька. Ця знахідка дуже солідна за статусом похованих в одному кургані, зацікавила практично всю угорську громадськість/

Виявили науковці могили дітей – від одного до 12 років. Це князівське поховання збіднілого роду. Діти, ймовірно, померли від генетичних хвороб через непідходящий клімат, адже давні угорці жили на уральських степах, де був сухий клімат. На нашу територію давні хазари кинули угроців як кочівницьку загрозу для слов'ян.

/Олександр Супруненко, Заслужений працівник культури, начальник Полтавської експедиції
Але надзвичайно сильних погромів на території нашої області на слов'янських городищах немає. Напевне, угри, які були не стільки кочівниками, як, мабуть, придомашніми землеробами, виконували лише невеликі функції. Щодо збору податків/

Про це можна дізнатись у Краєзнавчому музеї, де відкрилась експрес-виставка з нових надходжень, присвячена давноугорському сліду на Полтавщині.
Науковці розповідають: наразі проводяться ДНК-експертизи зубів знайдених дітей. Вже проведені дослідження показали, що час їх захоронення – 863-865 роки нашої ери. Тобто, це були останні 70 років угрів на Полтавщині. Далі шлях давніх мадяр у контексті великого переселення народів проліг до сучасної Угорщини.
А ще у день відкриття експозиції науковці передали музею два цінні експонати – з так званого Лубенського скарбу, що знаходиться у приватній колекції. А ось ці два горщика науковцям вдалося зберегти, їх відреставрували та подарували як експонати.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію