У Полтаві підбили підсумки роботи галузі охорони здоров'я області у минулому році

У Полтаві підбили підсумки роботи галузі охорони здоров'я області у минулому році. Серед виконаних завдань, звітують медики, – посилення профілактичної складової у діяльності сімейних лікарів, збільшення мережі амбулаторій сімейної медицини, розвиток високоспеціалізованої медичної допомоги. Які плани в обласному Департаменті охорони здоров'я на цей рік – знають наші кореспонденти.

2015 рік видався не з легких для галузі охорони здоров'я. Сьогодення кидало фахівцям чимало викликів. У п'ятницю про зроблене говорять на засіданні розширеної колегії. Участь у ній бере і заступник Міністра охорони здоров'я Роман Василишин. Він каже: протягом останніх років важко виокремити галузі, які потребують найбільшої уваги. Важливі – всі.

/Роман Василишин, заступник Міністра охорони здоров'я
Система охорони здоров'я настільки багатогранна, що не можна виділити щось основне. І який би напрямок ми не брали сьогодні – материнство і дитинство, онкологію, туберкульоз чи якусь іншу інфекцію – воно все є основним, і не можна щось зробити основним. Але все рівно, що б ми не говорили сьогодні, система охорони здоров'я працює/

На Полтавщині у 2015 році основні зусилля були направлені на підсилення профілактичної складової. Для цього в області займалися розвитком самостійних центрів первинної медико-санітарної допомоги та розширювали мережу амбулаторій сімейної медицини.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
На сьогодні в нас вже 324 амбулаторії. Їхня кількість буде збільшуватися. Це те, що ми даємо можливість наблизити медичну допомогу. І, зрозуміло, що найголовніше, що вектор змінюється на ту профілактичну складову/

Минулого року також значна увага обласним департаментом приділялася лікуванню та оздоровленню демобілізованих учасників АТО. За рішенням уряду госпіталі інвалідів війни були перепрофільовано в госпіталі учасників бойових дій, де з атовцями працювали психіатри та психологи. Що ж до поліпшення матеріально-технічної бази, торік у вивільненому приміщенні нефрологічного центру відкрилося відділення інтервенційної радіології, розраховане на 15 місць. Розпочату роботу за всіма цими напрямками, кажуть медики, продовжуватимуть і в поточному році.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію