«Пече у грудях – дій негайно»

«Пече у грудях – дій негайно». Борди такого змісту з'явилися у Полтаві. Мова – про інфаркт міокарда. У хворих з’явився шанс уникнути інвалідності та смерті. Новий метод лікування та проблеми навколо нього – цим переймаються наразі кардіологи та сімейні лікарі.

Трохи менше 2 місяців, як у Полтаві на базі обласної лікарні застосовують реперфузійну терапію. Як мінімум 39 пацієнтів уже знають, що це означає. Стільки людей із першого січня уже відчули її на собі. Хворому на інфаркт міокарда відкривають закупорену артерію за допомогою стента.

/Максим Соколов, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Кардіологія»
Реперфузія – це відновлення кровотоку. «Ре» – «повторне», тобто, відновлення кровотоку по судинам серця. Ця система передбачає чергування 24 години, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік/

Є метод, є обладнання, є спеціалісти, які вміють ним користуватися. Але немає чітко налагодженої системи, нарікають медики. Простіше відкрити артерію, ніж вчасно доставити пацієнта до лікарні. Допомога буде вчасною тільки в перші пару годин розвитку хвороби.

/Руслан Сакевич, завідувач відділенням інтервенційної кардіології Полтавської обласної лікарні
Якщо правильно встановлений діагноз, із районів везуть не одразу, з Полтави одразу, час доставки пацієнта – близько години/

Потрібні лікарі, які вчасно і правильно поставлять діагноз, потрібні хороші машини швидкої по районах. Систему «Регіональної реперфузійної мережі» за громадської ініціативи «Stent for Life» створило та почало впроваджувати Міністерство охорони здоров'я. В Європі уже давно знизили показники смертності, в Україні у позаминулому році більше 13 відсотків хворих помирали від інфаркту у стаціонарі. Первинне коронарне стентування вже використовують у 8 областях. Із Полтавщини стартував цикл робочих поїздок провідних кардіологів країни. У цих рамках заплановані зустрічі із лікарями, які мають відношення до лікування гострого інфаркту міокарда.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію