У Полтаві вшановують подвиг та пам'ять учасників Революції Гідності

У Полтаві вшановують подвиг та пам'ять учасників Революції Гідності. Так у державному архіві до Дня Героїв Небесної Сотні відкрили виставку матеріалів. Тут зібрали документи і фотознімки, зроблені учасниками і свідками подій дворічної давнини. Крім полтавського майдану, працівникам архіву вдалося дістати кадри зі столичного.

«Ми повинні були так само довести, що Полтавщина підтримує національну революцію. Для цього мали увійти до органів влади і встановити над ними контроль», – згадує Революцію Гідності у Полтаві її активний організатор Петро Ворона. На щастя, надгострих протистоянь вдалося уникнути.

/Петро Ворона, учасник Революції Гідності у Полтаві
Дуже багато людей біля міліції, і люди були готові взяти міністерство у Полтавській області. Але, слава Богу, що ми переорієнтували їх на інший об'єкт, що отримав своє. Я маю на увазі офіс «Партії Регіонів». А так би було кровопролиття. Однозначно/

У спогадах очевидців є і перешкоди, що чинили тим полтавцям, які намагалися прорватися у Київ на підтримку головного майдану.

/Петро Ворона, учасник Революції Гідності у Полтаві
Ми намагалися зірватися, але нас тут перепинили біля Супрунівки. Не пускали. Роман Чабановський трохи далі поїхав. Ми намагалися прорватись, але були перешкоди. Коли я показав посвідчення депутата обласної ради, один із «беркутів», граючись автоматом, вибив його у мене з рук. Потім вибив телефон. Були й такі моменти/

Спогади, документи та фото із Полтави, області та Києва збирають у Полтавському держархіві. До 20 лютого тут відкрили виставку, присвячену Дню героїв Небесної Сотні.

/Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області
Частину фотографій нам передав Олексій Логвінов. Це просвітянин, він полтавець, але зараз мешкає у Києві. Є домовленість, що він увесь архів, всі ці знімки на Євромайдані, він передасть в державний архів Полтавської області/

Працівники архіву просять полтавців не скупитися і приносити свої знімки. Адже щодалі – тим важче буде віднайти історичні фотофакти.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію