Чоловік, який 100 днів пробув у полоні бойовиків, презентував у Полтаві свою книгу

Чоловік, який 100 днів пробув у полоні бойовиків, презентував у Полтаві свою книгу. Волею долі Валерій Макеєв проїхав від першого нашого блокпосту до останнього їхнього. Про пережите і побачене він написав у своїй книзі «100 днів полону або позивний 911». На презентації також власне видання про війну та мир «Уроки мужності» представив полтавський автор, дитячий письменник Микита Кашницький.

Книги, які навчають та дозволяють побачити світ по той бік війни. У Галереї мистецтв свої нові видання презентують два автори. Один – полтавець, боєць батальйону «Айдар», дитячий письменник Микита Кашницький через події в Україні взявся писати на серйозну тему. Його «Уроки мужності» – це збірка оповідань від античності і до сьогодні про силу духу людей, їхню волю до перемоги.

/Микита Кашницький, автор книги «Уроки мужності»
Вражає, як тільки ми підходимо до цього, ми бачимо, що навіть відстань в тисячі років не позбавляє нас можливості побачити, що деякі сторінки історії, вони ніби-то написані під кальку. Настільки вони схожі, настільки вчинки людей впливають на ситуацію, настільки ситуації схожі/

Інший автор, який презентує полтавцям свою книгу, – Валерій Макеєв. Правозахисник, волонтер, улітку 2014 року він потрапив у полон до ЛНРівців. Про своє перебування у підвалі, побут бранців він написав книгу «100 днів полону або позивний 911».

/Валерій Макеєв, автор книги «100 днів полону або позивний 911»
Я не очікував, що я сам напишу книгу, і жодних планів зробити таке не було. Якісь замальовки робив, ще коли був у Луганській обласній лікарні. Дякуючи Богу, що я потрапив туди, мені надавали там медичну допомогу, і я щось для себе, наприклад, замальовки «Три труби Щастя». Луганськ такий, що лікарня з одного боку і аеропорт, а з іншого боку Щастя. І з мого вікна було видно три труби Щастя, де наші вже стояли 20 км/

«Добра книга про злу війну» – так назвав один із знайомих Валерія його твір. Дійсно, зізнається автор, у ній немає жодної жахливої сцени знущань і катувань полонених. Він свідомо намагався уникати оціночних суджень, тож у книзі здебільшого – виклад фактів. Ілюстрації до неї зробив ще один бранець, тільки вже Донецької Народної Республіки – Сергій Захаров. Потрапили до видання й вірші Валерія Макеєва, написані у полоні ворога.

/Валерій Макеєв, автор книги «100 днів полону або позивний 911»
Я, щоб не зійти з розуму, писав в голові вірші. У камері в нас було двоє з нашої сторони, і 70 чоловік мінялися по черзі: і ті, що воюють з нашими, і шахтарі. Навіть чутки ходили по шахтах, що сидить там якийсь прикольний нацик і пише вірші. То коли потрапив до нас якийсь майстер, каже: «О, це ти? На тобі блокнот і ручку». Я почав писати, і потім мої 5 віршів потрапили до книги/

Попри те, що автор не займається активною популяризацією цієї книги, її залюбки читають у різних куточках України. Торік вона увійшла до десятки кращих видань про війну, а також отримала відзнаку на Львівському форумі видавців. Наразі цю книгу перекладають різними мовами світу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію