Полтавці встановили пластиліновий рекорд України

Полтавці встановили пластиліновий рекорд України. Діти з Кременчука маленькими кульками з цього матеріалу виклали пано – найбільше у державі. Його розміри – 2 метри 44 сантиметри на метр 20-ть. На початку року картину привезли до Полтави і виставили у Художньому музеї імені Миколи Ярошенка. А в лютому автори рекорду, найменшому з яких 4 роки, отримали сертифікат про національний рекорд.

Восьмирічна кременчужанка Настя мріє встановити власний рекорд – намалювати найбільшу картину.

/Анастасія Крупа, учасниця рекорду
Літають метелики, жужать бджоли, квітнуть квіти, дерева квітнуть/

А поки що взяла участь у колективній праці – ось це пано з пластиліну, найбільше в Україні, виліпила ще з 20-ма гуртківцями навчально-наукового центру «Лідер».

/Анастасія Крупа, учасниця рекорду
- Я ліпила листочки, дерева, стежку і Кобзаря.
- Тобі не набридало? Не хотілось усе покинути?
- Ні, подобалось мені/

Полотно, складене з малесеньких пластилінових кружечків, загальним розміром 2 метри 44 сантиметри на метр 20-ть стало рекордним в України, як найбільше. Автори кажуть: не рахували, скільки кульок накатали за цілих 8 місяців. Дехто зізнається: час від часу робота й набридала, але намірів зупинятись не було.

/Анастасія Максимцова, учасниця рекорду
Нам було важко, але ми крутили й крутили. Воно навіть нерви заспокоює/

Їх вчитель, кременчуцький художник, майстер народного мистецтва Дмитро Король, і запропонував дітям створити щось грандіозне. Для заохочення вирішили піти з картиною на рекорд.

/Дмитро Король, вчитель
Подібних навіть не існує. Колись хотіли зробити (не пам'ятаю, в якому місті), але так і не почали робити. Таких розмірів немає – це офіційно затверджений рекорд/

До національного реєстру рекордів з картиною потрапили діти віком від 4 до 17-ти. Пластилінове чудо має ще й чималу вагу.

/Дмитро Король, вчитель
100 пачок пластиліну – по 10 кольорів, це 300 грам. Це близько 30 кілограм на цю роботу пішло. І ще 2 кілограми двох інших кольорів – пісок та темно-зелений. Можна навіть в такому віці досягнути тих результатів, яких не кожний дорослий зможе зробить такого/

Картину-рекордсменку вже демонстрували у Києві. У Полтаві за час перебування в Художньому музеї її переглянули близько тисячі відвідувачів. Причому, з різних країн світу. І вона, говорять працівники музею, не залишила байдужих. Роботу хочуть показати і в Харкові, але мають проблеми з доставкою. До цього національний рекорд доправляли звичайною поштою.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію