З лічильником – або без тепла

З лічильником – або без тепла. До кінця цього року в усіх українських будинках мають з'явитись прилади обліку, інакше обігрів просто відключать. Цього вимагають державні регуляторні органи. Адже обрахунок використаного – один із пунктів енергофективності, якої нині прагнуть досягнути по всій Україні.
Чи зможуть полтавці виконати вимоги і хто в цьому може їм допомогти – про це у четвер в обласній адміністрації говорили під час практичних антикризових навчань.

Економити та ще раз економити. Щоб вижити у кризу, говорять чиновники, треба правильно заощаджувати.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
З нашими енергоносіями та цінами на енергоносії треба поводитись дуже і дуже економно, щоб зберегти гроші на життєво необхідні моменти/

«Практичні антикризові заходи» – навчання з такою назвою у Полтаві проводять різним організаціям фахівці та керівники підприємств. Розповідають, як реконструювати системи опалення, або які нові технології використовувати для економії, чим краще освітлювати оселі, які вікна встановити. А ще показують досвід кредитування житлового фонду та як позбутися дебіторської заборгованості.
Полтавські комунальники переконані: у першу чергу в оселях полтавців має з'явитись облік тепла. І над цим треба працювати.

/Едуард Рева, т.в.о. начальника управління ЖКГ Полтавської ОДА
В Миргороді встановлено та забезпечено лічильниками тепла на 83%, тоді як в Полтаві всього 12% складає. В Комсомольську – 87% встановлення лічильників, у Кременчуці – 19,5%/

Навіть у Полтавській області менш прогресивні міста мають з кого взяти приклад.

/Едуард Рева, директор Департаменту ЖКГ Полтавської ОДА
Комсомольськ вирішив за рахунок свого бюджету встановити ці лічильники, Миргород поступово цю роботу проводить з мешканцями. Вони заручились підтримкою населення, яке платило свою помірну частину. Частину оплатило підприємство, що надає послугу. А решту доповнював місцевий бюджет/

Наслідувати їх радить Едуард Рева керівникам Кременчука і Полтави. Адже до кінця 2016 року всі житлові будинки в Україні зобов'язані мати лічильники. В іншому випадку – подачу тепла до необлікових осель призупинять.

Стрічка новин