В Україні триває третій раунд додаткової імунізації проти поліомієліту

В Україні триває третій раунд додаткової імунізації проти поліомієліту. Повернення цієї хвороби у 2015 на територію нашої держави викликало великий резонанс у суспільстві, фактично розколовши його на два табори: одні – «за» проведення вакцинації, інші – «проти». Сьогодні у Полтавському обласному Департаменті охорони здоров'я місцеві фахівці разом зі столичними експертами намагалися розвінчати найбільші міфи, що існують навколо цієї хвороби. 

Небезпечний та такий, від якого немає ліків. Так про поліомієліт говорять медики. Єдиний ефективний захист від нього – імунізація. Восени у нашій країні стартувала національна ініціатива щодо подолання спалаху поліомієліту – СТОП ПОЛІО Україна. Під час неї організатори мають надію підвищити рівень обізнаності населення про це захворювання та, як наслідок, збільшити кількість вакцинованих дітей.

/Федір Лапій, головний дитячий імунолог Києва
2015 року було зареєстровані 2 випадки, які були виявлені мутовані віруси, і ці мутовані віруси були виявлені від невакцинованих дітей. Чому так сталося? Тому що при дуже низьких рівнях охоплення вірус, що входить до складу орально-поліомієлітної вакцини, циркулюючи, передається від невакцинованих до невакцинованих і так далі, він мутує і повертає властивість вражати нервову систему/

З 25 січня в Україні триває третій тур додаткової імунізації проти поліомієліту. Результати попередніх етапів, кажуть лікарі, показує, що рівень охоплення імунізацією дітей поки що залишається недостатнім. Для подолання спалаху цього захворювання необхідно 95% вакцинованих дітей. В Україні вцілому та на Полтавщині зокрема цей показник нижчий.

/Світлана Писаренко, головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
В першому раунді у нас було вакциновано дітей 66%. Це 58 тисяч дітей. Все було добре, ніяких побічних наслідків не було, всі живі-здорові. За другий тур вакциновано 72% дітей від підлягаючих. На сьогоднішній день у нас цільова група – це 134 тисячі дітей віком від 8 місяців до 10 років/

За цим круглим столом фахівці дають відповіді на найбільш поширені запитання батьків: чи вистачає вакцини, чи безпечна вона для дітей, як краще захиститися від вірусу поліо та які наслідки має ця хвороба.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію