20 років на сторожі захисту прав журналістів і не тільки

20 років на сторожі захисту прав журналістів і не тільки: Полтавський медіа-клуб відзначає ювілейну річницю своєї діяльності. До складу організації входить майже 150 журналістів, фрілансерів і блогерів. Вона має своє видання, де порушує суспільні проблеми, і періодично влаштовує творчі конкурси серед представників ЗМІ. Подробиці – у сюжеті.

20 років тому у Полтаві створили організацію для захисту прав журналістів. Діяльність медіа-клубу, який очолила Людмила Стельмах (Кучеренко), практично одразу поширилася не тільки на працівників ЗМІ, а й на пересічних громадян, і навіть цілі трудові колективи, які потребували правової допомоги.

/Людмила Стельмах (Кучеренко), президент Полтавського медіа-клубу
Коли почались часи правління Кучми і утиски преси, то ми стали правозахисною організацією і почали захищати не лише журналістів, а й усіх громадян, чиї конституційні права порушуються. На жаль, змінюються президенти, прем'єр-міністри, міністри внутрішніх справ, генпрокурори, але звернень до нас не меншає/

Період правління Кучми, говорить Людмила Кучеренко, виявився найтяжчим для незалежної від влади преси. На Полтавщині, розповідає, були свої Гонгадзе.

/Людмила Стельмах (Кучеренко), президент Полтавського медіа-клубу
Згадати хоча б гендиректора телекомпанії «Юта» Георгія Чечика, лохвицького журналіста Миколу Перевозного, робили аварію і редактору газети «Інформаційний бюлетень» Тамарі Просяник/

Зараз журналісти теж частенько зазнають тиску через свою професійну діяльність, адже до них йдуть, як до останньої інстанції, зазначалося під час зустрічі. Окрім Полтавського медіа-клубу в області є ще й Лубенський. Щороку його колектив проводить конкурс-антирейтинг «Криве перо» у номінаціях «ворог преси» та «журналіст-підлабузник».

/Володимир Безчасний, голова Лубенського медіа-клубу
З незалежної преси зараз у Лубнах немає нічого. Ми сподіваємося на те, що коли буде роздержавлення преси, наша міськрайонна газета стане доступною, а так ми подаємо матеріали, а вони блокуються/

У Полтавського медіа-клубу є своє видання «Новий день», на сторінках якого порушують проблеми простих людей, серед досягнень організації – і вихід у світ двотомника «Біла книга Полтавської журналістики» про утиски свободи слова на Полтавщині. Своєю діяльністю, говорить Людмила Кучеренко, вона та її колеги роблять внесок в розбудову громадянського суспільства.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію